ATM

Špecializovaný mesačník zameraný na všetky oblasti vojenstva, distribuovaný v ČR a SR. Pre svoju odbornú úroveň, rozsah, náklad a vytvorenú distribučnú sieť má v oboch krajinách výsadné postavenie v príslušnom mediálnom segmente. Vychádza od roku 1969. Obsah: informácie o aktuálnych ozbrojených konfliktoch, misiách či cvičeniach vo svete; novinky medzi pozemnou, leteckou i námornou vojenskou technikou; články venované histórii vojenstva. Špeciálne vydania ATM a ATM International k výstavám IDET, IDEB, Eurosatory a ďalším.

Mobilizačné cvičenie Prešov 2019

V dňoch 16. až 18. októbra sa uskutočnilo „Mobilizačné cvičenie Prešov 2019“. Za OS SR sa cvičenia zúčastnili príslušníci Veliteľstva pozemných síl OS SR, Veliteľstva brigády bojového zabezpečenia Trenčín, Regrutačnej skupiny Prešov/Personálny úrad OS SR a ako celok Prápor CSS Prešov.

Čítať ďalej
  • 18.10. 2019
  • Ozbrojené sily SR

Cvičení Cooperative Security 2019

navštívil Ministr obrany Lubomír Metnar


Armády šesti států Středoevropské obranné spolupráce (CEDC), včetně Armády České republiky, se ve výcvikovém prostoru maďarské armády Újmajor u města Veszprém zaměřily během cvičení Cooperative Security na zvládnutí migrační krize na státní hranici.

Čítať ďalej
  • 18.10. 2019
  • Ministerstvo obrany ČR

Pozorovateľ z Veľkej Británie

na cvičení Fire Rescue 2019


V dňoch 15. až 17. októbra 2019 sa na základe rozvoja bilaterálnej spolupráce v úlohe pozorovateľa sa cvičenia Fire Rescue 2019 (FIRS 2019) zúčastnil odborník Ministerstva obrany Spojeného kráľovstva Barry Cooke, ktorý je zodpovedný za posudzovanie a vyhodnocovanie bezpečnostných rizík počas hasičských zásahov. Jeho dlhodobé skúsenosti využili vojenské hasičské jednotky počas brífingov vykonaných po ukončení jednotlivých operačných cvičení.

Čítať ďalej
  • 18.10. 2019
  • Vzdušné sily OS SR

Vyššie platy pre vojakov sú realitou

Vyššie platy pre profesionálnych vojakov sú realitou. Novelu zákona o štátnej službe profesionálnych vojakov, ktorej cieľom je zatraktívniť službu v ozbrojených silách, včera schválilo plénum Národnej rady SR.

Čítať ďalej
  • 17.10. 2019
  • Ministerstvo obrany SR

Knižné novinky