ATM

Špecializovaný mesačník zameraný na všetky oblasti vojenstva, distribuovaný v ČR a SR. Pre svoju odbornú úroveň, rozsah, náklad a vytvorenú distribučnú sieť má v oboch krajinách výsadné postavenie v príslušnom mediálnom segmente. Vychádza od roku 1969. Obsah: informácie o aktuálnych ozbrojených konfliktoch, misiách či cvičeniach vo svete; novinky medzi pozemnou, leteckou i námornou vojenskou technikou; články venované histórii vojenstva. Špeciálne vydania ATM a ATM International k výstavám IDET, IDEB, Eurosatory a ďalším.

Príprava jednotky Vojenskej polície

zaradenej do V4 EU BG


V prvom polroku 2019 pokračuje príprava 16-člennej jednotky Vojenskej polície (VP) zaradenej do V4 EU BG (2019-2), ktorej STAND BY fáza začne plynúť 1. 7. 2019.

Čítať ďalej
  • 04.03. 2019
  • Vojenská polícia SR

Rezort obrany upozorňuje na presuny techniky

Ministerstvo obrany SR upozorňuje obyvateľov Slovenska na presuny vojenskej techniky zahraničných ozbrojených síl, ktoré sú naplánované v období od 4. do 10. marca 2019. Celkovo by malo ísť o 22 cestných presunov zahraničných vojsk, pričom pôjde predovšetkým o presun amerických a slovinských vojakov.

Čítať ďalej
  • 04.03. 2019
  • Ministerstvo obrany SR

Strakoničtí vojáci a záložníci z Ostravy

trénovali pohyb v horském terénu i záchranu osob


Příslušníci 25. protiletadlového raketového pluku ze Strakonic absolvovali tento týden v Krkonoších výcvik v přesunech na sněhu a ledu. Zlepšili si nejen své lyžařské schopnosti, ale učili se také, jak se bezpečně pohybovat v horách, předvídat lavinové nebezpečí nebo zachránit člověka zasypaného lavinou. Zimní přežití procvičovali i příslušníci Aktivní zálohy KVV Ostrava.

Čítať ďalej
  • 01.03. 2019
  • 25. plrp

Knižné novinky