ATM

Špecializovaný mesačník zameraný na všetky oblasti vojenstva, distribuovaný v ČR a SR. Pre svoju odbornú úroveň, rozsah, náklad a vytvorenú distribučnú sieť má v oboch krajinách výsadné postavenie v príslušnom mediálnom segmente. Vychádza od roku 1969. Obsah: informácie o aktuálnych ozbrojených konfliktoch, misiách či cvičeniach vo svete; novinky medzi pozemnou, leteckou i námornou vojenskou technikou; články venované histórii vojenstva. Špeciálne vydania ATM a ATM International k výstavám IDET, IDEB, Eurosatory a ďalším.

Vojenská farnosť v Prešove má svojho kaplána

Na pôde Práporu ISTAR Prešov v Sokolovských kasárňach uviedol ordinár Ozbrojených síl SR a Ozbrojených zborov SR Mons. František Rábek vo štvrtok 18. januára 2018 počas svätej omše menovacím dekrétom poručíka Ladislava Jeremiáša do funkcie staršieho kaplána práporu ISTAR Prešov a zároveň ho vymenoval za výpomocného duchovného pri 2. mechanizovanej brigáde. Na slávnostnej svätej omši sa zúčastnili náčelník štábu 2. mechanizovanej brigády plukovník Jozef Ivan, veliteľ práporu ISTAR podplukovník Dušan Cisár a ďalší z radov veriacich.

Čítať ďalej
  • 24.01. 2018
  • 2. mb

Strakoničtí protiletadlovci zahájili hotovost

v Silách rychlé reakce NATO


Strakonické vojáky čeká rok plný intenzivního výcviku. Jednotka pozemní protivzdušné obrany, jejíž jádro tvoří právě příslušníci 25. protiletadlového raketového pluku ze Strakonic, počátkem roku zahájila hotovost v Silách rychlé reakce NATO.

Čítať ďalej
  • 23.01. 2018
  • 25. plrp

Minister Gajdoš rokoval s veľvyslankyňou Indonézie

Minister obrany SR Peter Gajdoš včera na pôde rezortu obrany rokoval s veľvyslankyňou Indonézskej republiky v SR Adiyatwidi Adiwosovou. Išlo o jej prvú návštevu po vymenovaní do funkcie, pričom témou diskusie boli predovšetkým vzájomné vzťahy a možnosti bilaterálnej spolupráce v oblasti obrany, ako aj obranného priemyslu.

Čítať ďalej
  • 23.01. 2018
  • Ministerstvo obrany SR

VP zadržala vo vojenských lesoch muža

podozrivého z krádeže dreva


Príslušníci Vojenskej polície zadržali koncom minulého týždňa v priestore Vojenských lesov a majetkov, š. p. Kamenica nad Cirochou – časť Jovsa civilnú osobu, ktorá z lesa odvážala drevo bez povolenia.

Čítať ďalej
  • 23.01. 2018
  • Ministerstvo obrany SR

Knižné novinky