ATM

Špecializovaný mesačník zameraný na všetky oblasti vojenstva, distribuovaný v ČR a SR. Pre svoju odbornú úroveň, rozsah, náklad a vytvorenú distribučnú sieť má v oboch krajinách výsadné postavenie v príslušnom mediálnom segmente. Vychádza od roku 1969. Obsah: informácie o aktuálnych ozbrojených konfliktoch, misiách či cvičeniach vo svete; novinky medzi pozemnou, leteckou i námornou vojenskou technikou; články venované histórii vojenstva. Špeciálne vydania ATM a ATM International k výstavám IDET, IDEB, Eurosatory a ďalším.

Kvapka krvi

Ako iné roky, tak ani tento rok nie je výnimkou v darovaní krvi. Dňa 28. marca 2017 príslušníci Obväziska Zvolen na čele s rotnou Zuzanou Filkorovou a príslušníci SKOČ (Stredisko kultúrno-osvetových činností) posádky Zvolen v spolupráci s Transfúznou stanicou Banská Bystrica zorganizovali odber krvi.

Čítať ďalej
  • 11.04. 2017
  • kvrps

Studenti navštívili vojenský útvar V Lipkách

V pátek 17. března navštívila 25. protiletadlový raketový pluk ve Strakonicích skupina padesáti studentů. Třicet jich bylo ze strakonického gymnázia, zbytek pak tvořili studenti vybraní z celé České republiky, kteří se od podzimu 2016 účastní projektu s názvem Model NATO.

Čítať ďalej
  • 10.04. 2017
  • 25. plrp

Nad Koliňanským vrchom sa chránilo nebo

Jednotka 3. protilietadlovej čaty 1. batérie plo Igla sa intenzívne pripravuje po teoretickej aj praktickej stránke na zaradenie v zoskupení 12. mprsk. Počas minulého týždňa od 14. do 17. marca príslušníci tejto čaty vykonali sústredenú prípravu na posádkovom cvičisku Koliňanský vrch.

Čítať ďalej
  • 10.04. 2017
  • plrb

Knižné novinky