ATM

Špecializovaný mesačník zameraný na všetky oblasti vojenstva, distribuovaný v ČR a SR. Pre svoju odbornú úroveň, rozsah, náklad a vytvorenú distribučnú sieť má v oboch krajinách výsadné postavenie v príslušnom mediálnom segmente. Vychádza od roku 1969. Obsah: informácie o aktuálnych ozbrojených konfliktoch, misiách či cvičeniach vo svete; novinky medzi pozemnou, leteckou i námornou vojenskou technikou; články venované histórii vojenstva. Špeciálne vydania ATM a ATM International k výstavám IDET, IDEB, Eurosatory a ďalším.

Rotácia UNFICYP je pripravená na cvičenie

Druhý týždeň prípravy na vyslanie do operácie UNFICYP sa pre cvičiacich začal prednáškami z teórie ohľadom zvládania davu, systémom hlásení, GPS systémom, hlásny systém MGRS, teória mínovej bezpečnosti a vyjednávania. Nadobudnuté znalosti z teoretickej časti prípravy si cvičiace jednotky precvičili v treťom týždni počas odbornej prípravy na Posádkovom cvičisku Koliňanský vrch.

Čítať ďalej
  • 27.06. 2017
  • UNFICYP

Sto tisíc korun pro Jedličkův ústav a školy

Deset tisíc! Tolik nepotřebných mobilních telefonů bylo odevzdáno na 350 sběrných místech po celé České republice. Každá následná recyklace jednoho mobilu představovala výtěžek 10 Kč pro Jedličkův ústav a školy. Společná výzva pomáhat těm, kteří pomoc potřebují, byla tímto naplněna. Ministerstvo obrany ČR, včetně státních podniků a příspěvkových organizací MO, k dosažení této mety výrazně přispělo.

Čítať ďalej
  • 27.06. 2017
  • Vojenský technický ústav

Výcvik PrV pred operáciou UNFICYP

V dňoch 19. - 23. júna 2017 sa v priestoroch Taktického krídla Sliač uskutočnil výcvik profesionálnych vojakov (PrV) v ženijných odbornostiach do vojenskej operácie UNFICYP s rotáciou september 2017.

Čítať ďalej
  • 26.06. 2017
  • UNFICYP

Knižné novinky