ATM

Špecializovaný mesačník zameraný na všetky oblasti vojenstva, distribuovaný v ČR a SR. Pre svoju odbornú úroveň, rozsah, náklad a vytvorenú distribučnú sieť má v oboch krajinách výsadné postavenie v príslušnom mediálnom segmente. Vychádza od roku 1969. Obsah: informácie o aktuálnych ozbrojených konfliktoch, misiách či cvičeniach vo svete; novinky medzi pozemnou, leteckou i námornou vojenskou technikou; články venované histórii vojenstva. Špeciálne vydania ATM a ATM International k výstavám IDET, IDEB, Eurosatory a ďalším.

MO SR upozorňuje na presuny cez územie SR

Ministerstvo obrany SR upozorňuje obyvateľov Slovenska na presuny vojenskej techniky zahraničných ozbrojených síl, ktoré sú naplánované v období od 20. do 26. augusta 2018. Celkovo by malo ísť o 5 cestných presunov zahraničných vojsk, pričom pôjde predovšetkým o presun chorvátskych vojakov.

Čítať ďalej
  • 20.08. 2018
  • Ministerstvo obrany SR

Den s Armádou ČR v Pardubicích

byl jen malou ochutnávkou víkendové Cihelny


Den s Armádou ČR, který se konal v úterý v Pardubicích, je každoroční pozvánkou na vojensko-historický Den sil podpory AČR – Cihelna 2018 v Králíkách a pravidelně přiláká stovky lidí. Letošní ročník je naplánovaný na pátek 17. a sobotu 18. srpna.

Čítať ďalej
  • 16.08. 2018
  • Armáda ČR

Čeští vojáci se podíleli na výstavbě koncepce

záchrany osob v EUTM Mali


Letos v květnu byl schválen nový mandát EUTM (European Union Training Mission - výcviková mise Evropské unie) v Mali, ve kterém mimo jiné byl požadavek na vytvoření systému záchrany osob v případě, kdy budou uneseny a bude je potřeba zachránit. Z analýzy velitelství mise vyplynulo, že pouze čeští vojáci před vysláním do Mali prochází speciálním kurzem, který je naučí přežít, uniknout, odolat v zajetí, uniknout ze zajetí a bezpečně se vrátit. (S.E.R.E.)

Čítať ďalej
  • 16.08. 2018
  • Armáda ČR

TOKOZ slaví úspěch s chytrými zámky

V Británii se utká o státní zakázky


Zámkařská divize českého TOKOZu ze Žďáru nad Sázavou si připisuje další důležitý úspěch. Ve Velké Británii se bude ve spolupráci s největším poskytovatelem bezpečnostních řešení Access2 ucházet o celou řádu tendrů včetně státních zakázek strategického charakteru.

Čítať ďalej
  • 14.08. 2018
  • TOKOZ

Úspešný Deň otvorených dverí v Nemšovej

V priestoroch Zásobovacej základne I., brigádneho generála Jozefa Martina Kristína v Nemšovej sa uskutočnil 10. augusta už 15. ročník Dňa otvorených dverí. Do kasární prilákal vyše tisíc spokojných návštevníkov, ktorí sa zaujímajú o vojenskú techniku používanú v súčasnosti i v minulosti v našich ozbrojených silách. Zástupca veliteľa základne major Július Pethö, ktorý privítal v priestoroch základne aj generálneho tajomníka služobného úradu MO SR Jána Hoľka je rád, že Dni otvorených dverí lákajú také množstvo návštevníkov.

Čítať ďalej
  • 14.08. 2018
  • Ministerstvo obrany SR

Knižné novinky