ATM

Špecializovaný mesačník zameraný na všetky oblasti vojenstva, distribuovaný v ČR a SR. Pre svoju odbornú úroveň, rozsah, náklad a vytvorenú distribučnú sieť má v oboch krajinách výsadné postavenie v príslušnom mediálnom segmente. Vychádza od roku 1969. Obsah: informácie o aktuálnych ozbrojených konfliktoch, misiách či cvičeniach vo svete; novinky medzi pozemnou, leteckou i námornou vojenskou technikou; články venované histórii vojenstva. Špeciálne vydania ATM a ATM International k výstavám IDET, IDEB, Eurosatory a ďalším.

Slováci zažiarili na cvičení Angel Guardian

Vo výcvikovom priestore Bétera neďaleko Valencie v Španielsku vyvrcholilo 5. októbra tohtoročné najväčšie cvičenie vojenských polícií krajín NATO v Európe Angel Guardian 2018. Medzi 650 vojenskými policajtmi v tomto roku nechýbali ani zástupcovia Slovenska. Vojenskí policajti z Odboru krízového manažmentu, výcviku a kynológie Vlkanová – Hronsek, najmä z jeho prešovského oddelenia hanbu neurobili. Práve naopak.

Čítať ďalej
  • 08.10. 2018
  • Ministerstvo obrany SR

Rezort obrany upozorňuje na presuny techniky

Ministerstvo obrany SR upozorňuje obyvateľov Slovenska na presuny vojenskej techniky zahraničných ozbrojených síl, ktoré sú naplánované v období od 8. do 14. októbra 2018. Celkovo by malo ísť o 17 cestných presunov zahraničných vojsk a jeden železničný transport, pričom pôjde predovšetkým o presun amerických vojakov.

Čítať ďalej
  • 08.10. 2018
  • Ministerstvo obrany SR

Vojáci strážní roty převzali medaile NATO

za nasazení v Afghánistánu


Operační nasazení 10. strážní roty v Afghánistánu se chýlí ke konci. Na základně Bagram je již první část vojáků 11. strážní roty, která se chystá k převzetí operačního úkolu. V úterý 3. října byli na slavnostním ceremoniálu dekorováni vojáci desáté roty medailemi Non Article 5 Severoatlantické aliance.

Čítať ďalej
  • 06.10. 2018
  • Armáda ČR

Střelecká soutěž pomohla další rodině

REGI Memoriál, střelecká soutěž, která nese jméno štábního praporčíka in memoriam Jiřího Schamse, příslušníka bývalého Útvaru speciálních operací Vojenské policie (SOG), už počtvrté pomáhala pozůstalým rodinám válečných hrdinů. Sobotního ročníku se zúčastnilo 108 střelců a získaných 139 tisíc organizátoři věnovali manželce a dcerám po zesnulém nadrotmistru Jaroslavu Mevaldovi.

Čítať ďalej
  • 05.10. 2018
  • Armáda ČR

Knižné novinky