ATM

Špecializovaný mesačník zameraný na všetky oblasti vojenstva, distribuovaný v ČR a SR. Pre svoju odbornú úroveň, rozsah, náklad a vytvorenú distribučnú sieť má v oboch krajinách výsadné postavenie v príslušnom mediálnom segmente. Vychádza od roku 1969. Obsah: informácie o aktuálnych ozbrojených konfliktoch, misiách či cvičeniach vo svete; novinky medzi pozemnou, leteckou i námornou vojenskou technikou; články venované histórii vojenstva. Špeciálne vydania ATM a ATM International k výstavám IDET, IDEB, Eurosatory a ďalším.

MP Ostrava představí skupiny hipologie i kynologie

Nedílnou součástí víkendového programu Dnů NATO v Ostravě & Dnů Vzdušných sil AČR se stala účast Městské policie Ostrava, která si pro návštěvníky připravila nejen dynamické ukázky se služebními zvířaty, ale také seznámení se s její preventivní činností.

Čítať ďalej
  • 14.09. 2017
  • Jagello 2000

Z misie UNFICYP sa vrátilo 92 vojakov

Z mierovej misie UNFICYP na Cypre sa v rámci rotácie vrátilo 92 vojakov, z toho dve ženy. Na slávnostnom nástupe v Nitre ich v utorok 12. septembra privítal náčelník Generálneho štábu Ozbrojených síl Slovenskej republiky generál Milan Maxim.

Čítať ďalej
  • 14.09. 2017
  • Ministerstvo obrany SR

Slovensko zakladajúcim členom NATO skupiny

Od utorka 5. septembra 2017 do štvrtka 7. septembra 2017 sa hrad Grand Vigľaš stal miestom prvého rokovania novovytvorenej riadiacej skupiny NATO s názvom GBAD C2 MOU Steering Group (Ground Based Air Defence Command and Control Memorandum of Understandig Steering Group).

Čítať ďalej
  • 13.09. 2017
  • Vzdušné sily OS SR

Sliačskí psovodi opäť excelovali

Psovodi z Leteckej základne Sliač so svojimi služobnými psami opäť úspešne reprezentovali sliačsku základňu na tohtoročných XIII. majstrovstvách vo výkone psovodov a služobných psov Ministerstva obrany Slovenskej republiky (MO SR). Majstrovstvá prebiehali v dňoch 4. až 8. septembra 2017 a organizátorom bolo tak ako po minulé roky Oddelenie kynológie - Odbor výcviku a kynológie Vojenskej polície Vlkanová-Hronsek pod vedením majora Petra Šoltésa.

Čítať ďalej
  • 13.09. 2017
  • tks

Knižné novinky