ATM

Špecializovaný mesačník zameraný na všetky oblasti vojenstva, distribuovaný v ČR a SR. Pre svoju odbornú úroveň, rozsah, náklad a vytvorenú distribučnú sieť má v oboch krajinách výsadné postavenie v príslušnom mediálnom segmente. Vychádza od roku 1969. Obsah: informácie o aktuálnych ozbrojených konfliktoch, misiách či cvičeniach vo svete; novinky medzi pozemnou, leteckou i námornou vojenskou technikou; články venované histórii vojenstva. Špeciálne vydania ATM a ATM International k výstavám IDET, IDEB, Eurosatory a ďalším.

V4 VIMIMED 2019

Premiérové stretnutie vojenských zdravotníkov


V priestoroch Akadémie OS SR v Liptovskom Mikuláši sa 4. až 6. februára stretli vojenskí zdravotníci z krajín Vyšehradskej skupiny na svojej premiérovej konferencii. Zorganizoval ju Úrad hlavného lekára SR pri príležitosti slovenského predsedníctva v tomto formáte. Na konferencii sa okrem vojenských zdravotníkov krajín V4 zúčastnili aj zástupcovia Centra výnimočnosti pre vojenskú medicínu Budapešť a Multinárodného zdravotníckeho koordinačného centra Koblenz. Celkom sa na podujatí zúčastnilo 61 zahraničných a 19 slovenských delegátov.

Čítať ďalej
  • 06.02. 2019
  • Ministerstvo obrany SR

Rok 2018 bol rokom reálnej modernizácie

Rok 2018 bol z pohľadu ozbrojených síl rokom reálnej modernizácie, ten aktuálny by mal byť rokom vojaka. V rámci včerajšieho veliteľského zhromaždenia pri príležitosti vyhodnotenia výcvikového roka to uviedol minister obrany SR Peter Gajdoš.

Čítať ďalej
  • 06.02. 2019
  • Ministerstvo obrany SR

Minister obrany SR Peter Gajdoš rokoval

s fínskym veľvyslancom Jukkom Pesolom


Minister obrany SR Peter Gajdoš prijal včera na pôde rezortu obrany veľvyslanca Fínskej republiky Jukka Pesolu pri príležitosti jeho vymenovania do funkcie. Spoločnému stretnutiu dominovali otázky bilaterálnej spolupráce v oblasti obrany, ako aj podpora domáceho obranného priemyslu.

Čítať ďalej
  • 06.02. 2019
  • Ministerstvo obrany SR

Firmy holdingu CSG a Tatra Trucks

se zúčastní veletrhu IDEX 2019


Ve dnech 17. až 21. února 2019 se v Abu Dhabí ve Spojených arabských emirátech uskuteční jeden z největších světových veletrhů obranných technologií a techniky. Mezi vystavovateli tradičně nebudou chybět ani společnosti patřící do holdingu Czechoslovak Group (CSG) a kopřivnická automobilka Tatra Trucks, která je s holdingem úzce spjata.

Čítať ďalej
  • 05.02. 2019
  • Czechoslovak Group

Vojáci ze 7. mechanizované brigády zvítězili

v armádním klání Winter Survival 2019


Ve čtvrtek 31. ledna odpoledne bylo v jesenických horách po všem. Čtyři dny tvrdého soupeření s nástrahami přírody, náročnými úkoly a se sebou samým mají účastníci armádního závodu Winter Survival 2019 za sebou. Po finálové etapě přední pozice na mistrovství obsazují české týmy, Slováci jsou po statečném boji bronzoví.

Čítať ďalej
  • 04.02. 2019
  • Armáda ČR

Knižné novinky