ATM

Špecializovaný mesačník zameraný na všetky oblasti vojenstva, distribuovaný v ČR a SR. Pre svoju odbornú úroveň, rozsah, náklad a vytvorenú distribučnú sieť má v oboch krajinách výsadné postavenie v príslušnom mediálnom segmente. Vychádza od roku 1969. Obsah: informácie o aktuálnych ozbrojených konfliktoch, misiách či cvičeniach vo svete; novinky medzi pozemnou, leteckou i námornou vojenskou technikou; články venované histórii vojenstva. Špeciálne vydania ATM a ATM International k výstavám IDET, IDEB, Eurosatory a ďalším.

Vojáci se připravovali na misi v Mali

Do závěrečné fáze přípravy do zahraniční operace v Mali vstoupili tento týden vojáci 13. úkolového uskupení EUTM-M. Odborně taktické cvičení pod řízením Velitelství výcviku – Vojenské akademie (VeV-VA) probíhá od 4. do 8. února v celém vojenském prostoru Boletice. Poprvé se výcviku účastní také dva francouzští kadeti z Vojenské akademie v Bretani. K nácviku odsunu zraněných nebo záchrany odloučených osob vojáci využívají i vrtulník W-3A Sokol letecké základny Praha-Kbely.

Čítať ďalej
  • 06.02. 2019
  • Armáda ČR

Bezpečnostní rada státu vzala na vědomí

Dlouhodobý výhled pro obranu


Bezpečnostní rada státu v pondělí 4. února 2019 projednala a vzala na vědomí dokument Dlouhodobý výhled pro obranu 2035. Bezpečnostní prostředí ve světě se v posledních letech postupně zhoršuje a tomu bude odpovídat charakter ozbrojených sil ČR. Budou mobilní, schopné rychlé reakce, vybavené moderní technikou a materiálem s kvalitním a dobře vycvičeným personálem schopným interoperability se spojenci.

Čítať ďalej
  • 06.02. 2019
  • Ministerstvo obrany ČR

Veliteľské zhromaždenie NGŠ OS SR

v znamení oceňovaní, vyhodnotení, ale aj úloh


Dnes, druhým dňom v podobe odborných prednášok, vyvrcholilo tohtoročné veliteľské zhromaždenie náčelníka Generálneho štábu OSSR. Zhromaždenie sa nieslo v duchu nového konceptu plánovania, zároveň bolo prvým veliteľským zhromaždením od ustanovenia nového náčelníka generálneho štábu do funkcie a zároveň posledným vo funkčnom období úradujúceho prezidenta Slovenskej republiky.

Čítať ďalej
  • 06.02. 2019
  • Ozbrojené sily SR

V4 VIMIMED 2019

Premiérové stretnutie vojenských zdravotníkov


V priestoroch Akadémie OS SR v Liptovskom Mikuláši sa 4. až 6. februára stretli vojenskí zdravotníci z krajín Vyšehradskej skupiny na svojej premiérovej konferencii. Zorganizoval ju Úrad hlavného lekára SR pri príležitosti slovenského predsedníctva v tomto formáte. Na konferencii sa okrem vojenských zdravotníkov krajín V4 zúčastnili aj zástupcovia Centra výnimočnosti pre vojenskú medicínu Budapešť a Multinárodného zdravotníckeho koordinačného centra Koblenz. Celkom sa na podujatí zúčastnilo 61 zahraničných a 19 slovenských delegátov.

Čítať ďalej
  • 06.02. 2019
  • Ministerstvo obrany SR

Rok 2018 bol rokom reálnej modernizácie

Rok 2018 bol z pohľadu ozbrojených síl rokom reálnej modernizácie, ten aktuálny by mal byť rokom vojaka. V rámci včerajšieho veliteľského zhromaždenia pri príležitosti vyhodnotenia výcvikového roka to uviedol minister obrany SR Peter Gajdoš.

Čítať ďalej
  • 06.02. 2019
  • Ministerstvo obrany SR

Knižné novinky