ATM

Špecializovaný mesačník zameraný na všetky oblasti vojenstva, distribuovaný v ČR a SR. Pre svoju odbornú úroveň, rozsah, náklad a vytvorenú distribučnú sieť má v oboch krajinách výsadné postavenie v príslušnom mediálnom segmente. Vychádza od roku 1969. Obsah: informácie o aktuálnych ozbrojených konfliktoch, misiách či cvičeniach vo svete; novinky medzi pozemnou, leteckou i námornou vojenskou technikou; články venované histórii vojenstva. Špeciálne vydania ATM a ATM International k výstavám IDET, IDEB, Eurosatory a ďalším.

Poslední skupina příslušníků 10. strážní roty BAF

je zpět v České republice


V sobotu 3. listopadu v odpoledních hodinách přiletělo armádním speciálem posledních 21 příslušníků 10. strážní roty BAF v operaci Resolute Support do České republiky. Skončila tím pro ně více než půlroční zahraniční operace v Afghánistánu. Hlavním úkolem strážní roty bylo provádět bezpečnostní opatření v bezpečnostní zóně základny Bagram v rámci společných operací s americkými, gruzínskými a afghánskými partnery. S cílem zamezit nepřátelským aktivitám namířeným proti základně prováděli zejména patrolování na vozidlech.

Čítať ďalej
  • 07.11. 2018
  • Armáda ČR

Rokovanie pracovnej skupiny

NATO Physical Protection Panel


V dňoch 5. až 11. novembra 2018 v priestoroch Generálneho štábu a Ministerstva obrany prebieha rokovanie pracovnej skupiny NATO Physical Protection Panel (ďalej len PPP), ktoré organizujú príslušníci Odboru bojovej podpory operácií, Štábu strategického plánovania GŠ OS SR. Na rokovaní sa zúčastňuje 27 delegátov zo 16 krajín a Centra výnimočnosti JCBRN Defence COE Vyškov.

Čítať ďalej
  • 07.11. 2018
  • Ozbrojené sily SR

Presuny vojenskej techniky cez územie SR

Ministerstvo obrany SR upozorňuje obyvateľov Slovenska na presuny vojenskej techniky zahraničných ozbrojených síl, ktoré sú naplánované v období od 5. do 11. novembra 2018. Celkovo by malo ísť o 34 cestných presunov zahraničných vojsk, pričom pôjde predovšetkým o presun amerických, českých a poľských vojakov.

Čítať ďalej
  • 05.11. 2018
  • Ministerstvo obrany SR

Knižné novinky