ATM

Špecializovaný mesačník zameraný na všetky oblasti vojenstva, distribuovaný v ČR a SR. Pre svoju odbornú úroveň, rozsah, náklad a vytvorenú distribučnú sieť má v oboch krajinách výsadné postavenie v príslušnom mediálnom segmente. Vychádza od roku 1969. Obsah: informácie o aktuálnych ozbrojených konfliktoch, misiách či cvičeniach vo svete; novinky medzi pozemnou, leteckou i námornou vojenskou technikou; články venované histórii vojenstva. Špeciálne vydania ATM a ATM International k výstavám IDET, IDEB, Eurosatory a ďalším.

Ministryně obrany a náčelník GŠT navštívili

vojáky nasazené na ochranu státní hranice


V sobotu 19. listopadu ministryně obrany Jana Černochová a náčelník Generálního štábu AČR generálmajor Karel Řehka navštívili vojáky nasazené na ochranu vnitřních hranic. Při společných hlídkách s policisty a celníky na tzv. zelené hranici pomáhají jak profesionální vojáci, tak vojáci v aktivní záloze. V jednu chvíli je na hranicích vždy 80 vojáků ve čtyřech rotacích, celkem tedy 320 lidí.

Čítať ďalej
  • 21.11. 2022
  • Ministerstvo obrany ČR

NATO MP Panel III/2022

V dňoch 7. až 11. novembra 2022 sa v Holandskom meste Noordwijk uskutočnilo pracovné rokovanie obrannej štandardizácie Military Police Panel (MPP).

Čítať ďalej
  • 21.11. 2022
  • Vojenská polícia

PrPodNS vyhodnotil rok 2022

Pomalu, ale jistě se blíží konec roku. Proto příslušníci Praporu podpory nasaditelných sil Rakovník minulý týden strávili pár dní na Vyhodnocení roku 2022 ve vojenském výcvikovém prostoru chemického vojska v obci Tisá.

Čítať ďalej
  • 21.11. 2022
  • PrPodNS

Slávnostný koktail v Holandskom kráľovstve

Pri príležitosti pracovnej návštevy Predsedu vlády Slovenskej republiky Eduarda Hegera v Holandskom kráľovstve sa dňa 21. novembra 2022, pod záštitou Veľvyslanca SR v Holandskom kráľovstve Juraja Macháča, konal slávnostný koktail za účasti príslušníkov slovenskej komunity, zamestnancov v medzinárodných organizáciách, príslušníkov vedeckej komunity, študentov a štátnych zamestnancov vyslaných na plnenie úloh do zahraničia.

Čítať ďalej
  • 21.11. 2022
  • ÚNVP pri SHAPE

Knižné novinky