ATM

Špecializovaný mesačník zameraný na všetky oblasti vojenstva, distribuovaný v ČR a SR. Pre svoju odbornú úroveň, rozsah, náklad a vytvorenú distribučnú sieť má v oboch krajinách výsadné postavenie v príslušnom mediálnom segmente. Vychádza od roku 1969. Obsah: informácie o aktuálnych ozbrojených konfliktoch, misiách či cvičeniach vo svete; novinky medzi pozemnou, leteckou i námornou vojenskou technikou; články venované histórii vojenstva. Špeciálne vydania ATM a ATM International k výstavám IDET, IDEB, Eurosatory a ďalším.

Štáb prešovskej brigády pozná priority

2. mb vo výcvikovom roku 2018


V utorok 9. januára 2018 počas spoločného zhromaždenia príslušníkov veliteľstva a štábu 2. mechanizovanej brigády (2. mb) predstavil veliteľ Prešovskej mechanizovanej brigády brigádny generál Martin Stoklasa profesionálnym vojakom brigády priority výcvikového roka 2018 a zámer ich plnenia. Tento rok ich má brigáda šesť.

Čítať ďalej
  • 16.01. 2018
  • 2. mb

Den otevřených dveří na Univerzitě obrany

byl ve znamení ukázek i návštěvy pracovišť


Ukázky taktického výcviku, prezentace jediné vojenské vysoké školy v České republice i návštěva výzkumných pracovišť. Tak ve čtvrtek 11. ledna vypadal den otevřených dveří na Univerzitě obrany v Brně. Do areálu Kasáren Šumavská se přišly podívat desítky uchazečů o studium.

Čítať ďalej
  • 15.01. 2018
  • Ministerstvo obrany ČR

Kurzy třetího věku na Univerzitě obrany

předávají vědomosti i nejstarší generaci


Osm desítek seniorů dvakrát měsíčně navštěvuje Kurz třetího věku v hlavním sále Klubu Univerzity obrany v Brně. Do konce zimního semestru zbývají ještě dvě přednášky. Tu poslední, která se konala v pondělí 8. ledna, se věnovala tématu média a komunikace AČR, a před posluchači s ní vystoupil Jan Plachý z Vojenského historického ústavu Praha.

Čítať ďalej
  • 15.01. 2018
  • Ministerstvo obrany ČR

Knižné novinky