ATM

Špecializovaný mesačník zameraný na všetky oblasti vojenstva, distribuovaný v ČR a SR. Pre svoju odbornú úroveň, rozsah, náklad a vytvorenú distribučnú sieť má v oboch krajinách výsadné postavenie v príslušnom mediálnom segmente. Vychádza od roku 1969. Obsah: informácie o aktuálnych ozbrojených konfliktoch, misiách či cvičeniach vo svete; novinky medzi pozemnou, leteckou i námornou vojenskou technikou; články venované histórii vojenstva. Špeciálne vydania ATM a ATM International k výstavám IDET, IDEB, Eurosatory a ďalším.

Modré barety sa pripravujú na inšpekciu

Dňa 2. októbra 2017 sa v operácii UNFICYP uskutočnil prvý medzinárodný nástup pod velením nového veliteľa Sektora 4 podplukovníka Jaroslava Marka. Počas nástupu veliteľ zhodnotil úlohy predchádzajúceho mesiaca, ktoré boli splnené a zároveň upozornil na dôležitosť úloh, ktoré príslušníkov Sektora 4 čakajú v nasledujúcom mesiaci.

Čítať ďalej
  • 10.10. 2017
  • UNFICYP

Príslušníci PSYOPS na cvičení Soft Caps 2017

Príslušníci Strediska CIMIC a PSYOPS (StrCaP) dislokovaného v Martine sa v termíne 19. - 29. septembra 2017 zúčastnili na medzinárodnom cvičení Soft Caps 2017 vo výcvikovom priestore Ócsa v Maďarskej republike.

Čítať ďalej
  • 06.10. 2017
  • Pozemné sily OS SR

Prehliadka diel FotoAtak 2017 a Galéria Mil 2017

Slová ako talent, tvorivosť a ich verejné predstavenie boli oporným základom v príhovoroch počas zvolenského posádkového kola celorezortných súťažných prehliadok roku 2017, ktoré sa konalo dňa 3. októbra 2017 v priestoroch veliteľstva vzdušných síl vo Zvolene.

Čítať ďalej
  • 05.10. 2017
  • Vzdušné sily OS SR

Vláda SR schválila vyslanie vojakov do Iraku

Bezpečnostná rada a vláda Slovenskej republiky včera schválili mandát na vyslanie príslušníkov Ozbrojených síl SR do Iraku v počte do 25 osôb. Ich úlohou bude výcvik, poskytovanie poradenstva a asistencia pri budovaní kapacít irackých bezpečnostných síl v rámci aktivity NATO Training Capability Building. Materiál o vyslaní musí ešte schváliť Národná rada SR.

Čítať ďalej
  • 05.10. 2017
  • Ministerstvo obrany SR

Knižné novinky