ATM

Špecializovaný mesačník zameraný na všetky oblasti vojenstva, distribuovaný v ČR a SR. Pre svoju odbornú úroveň, rozsah, náklad a vytvorenú distribučnú sieť má v oboch krajinách výsadné postavenie v príslušnom mediálnom segmente. Vychádza od roku 1969. Obsah: informácie o aktuálnych ozbrojených konfliktoch, misiách či cvičeniach vo svete; novinky medzi pozemnou, leteckou i námornou vojenskou technikou; články venované histórii vojenstva. Špeciálne vydania ATM a ATM International k výstavám IDET, IDEB, Eurosatory a ďalším.

Do Košíc prileteli Bialo-Czerwone Iskry

Hádam nám to prísni strážcovia slovenského jazyka prepáčia, že sme v titulku použili dve neslovenské slová – ale zato ide o slovanské slová, konkrétne poľské a do slovenčiny ľahko preložiteľné. Výraz Bialo-Czerwone Iskry označuje akrobatickú skupinu poľského vojenského letectva, ktorú by sme slovensky nazývali Bielo-červené iskry.

Čítať ďalej
  • 13.08. 2018
  • Radomír Mlýnek

Premiérový kurz EOD v Novákoch a na Lešti

Národné centrum EOD a RCHBO v Novákoch organizuje premiérovo kurz špecialistov EOD na odstraňovanie improvizovaných výbušných zariadení pre príslušníkov OS SR. Riadiacim kurzu je kapitán Ondrej Michalec. Veliteľ NC EOD a RCHBO major Jozef Kasl zdôrazňuje, že na takejto úrovni sa kurz na Slovensku organizuje po prvý raz slovenskými špecialistami.

Čítať ďalej
  • 13.08. 2018
  • Ministerstvo obrany SR

Slovenskí a českí kadeti cvičili na Lešti

Kadeti Akadémie ozbrojených síl generála M. R. Štefánika a Univerzity obrany v Brne absolvovali v uplynulých dňoch v priestoroch Centra výcviku Lešť poľný výcvik. Celkovo 152 študentov si v praxi precvičilo vedomosti z oblasti taktickej, streleckej, ženijnej, ako aj topografickej prípravy.

Čítať ďalej
  • 13.08. 2018
  • Ministerstvo obrany SR

Ďalší vojaci odchádzajú do Bosny a Hercegoviny

Prispejú k bezpečnosti a stabilite


Do operácie EUFOR ALTHEA odchádza plniť úlohy ďalších 18 slovenských vojakov. V Bosne a Hercegovine tak budú počas nasledujúceho roka prispievať k budovaniu bezpečného a stabilného prostredia, ako aj kapacít a spôsobilostí bosnianskych ozbrojených zložiek. V priestoroch Základne výcviku a mobilizačného doplňovania v Martine sa dnes s nimi rozlúčil náčelník Generálneho štábu Ozbrojených síl SR genpor. Daniel Zmeko.

Čítať ďalej
  • 13.08. 2018
  • Ministerstvo obrany SR

Rezort obrany upozorňuje na presuny techniky

Ministerstvo obrany SR upozorňuje obyvateľov Slovenska na presuny vojenskej techniky zahraničných ozbrojených síl, ktoré sú naplánované v období od 13. do 19. augusta 2018. Celkovo by malo ísť o 18 cestných presunov a jeden železničný transport zahraničných vojsk, pričom pôjde predovšetkým o presun amerických a poľských vojakov.

Čítať ďalej
  • 13.08. 2018
  • Ministerstvo obrany SR

Knižné novinky