ATM

Špecializovaný mesačník zameraný na všetky oblasti vojenstva, distribuovaný v ČR a SR. Pre svoju odbornú úroveň, rozsah, náklad a vytvorenú distribučnú sieť má v oboch krajinách výsadné postavenie v príslušnom mediálnom segmente. Vychádza od roku 1969. Obsah: informácie o aktuálnych ozbrojených konfliktoch, misiách či cvičeniach vo svete; novinky medzi pozemnou, leteckou i námornou vojenskou technikou; články venované histórii vojenstva. Špeciálne vydania ATM a ATM International k výstavám IDET, IDEB, Eurosatory a ďalším.

Vojaci operácie UNFICYP ocenení Veliteľom síl

Príslušníkom Sektoru 4 v operácii UNFICYP boli dňa 8. marca 2018 udelené v priestoroch kempu generála Štefánika medaile za službu mieru. Slávnostná ceremónia sa konala za prítomnosti Veliteľa síl UNFICYP generálmajora Humayun Kabira a vysokých vojenských, ale aj politických predstaviteľov národov participujúcich na operácii.

Čítať ďalej
  • 21.03. 2018
  • UNFICYP

Minister Gajdoš rokoval s veľvyslancom Chorvátska

Prehlbovanie vzájomnej spolupráce medzi Slovenskou republikou a Chorvátskom v oblasti obrany, či už na bilaterálnej úrovni, alebo v rámci NATO a Európskej únie, je v záujme oboch krajín. Počas včerajšieho stretnutia na pôde rezortu obrany sa na tom zhodli minister obrany SR Peter Gajdoš a novovymenovaný veľvyslanec Chorvátskej republiky Aleksandar Heina.

Čítať ďalej
  • 21.03. 2018
  • Ministerstvo obrany SR

Strakoničtí začleňovali nováčky do kolektivu

Příslušníci 251. protiletadlového raketového oddílu ze Strakonic cvičili minulý týden ve vojenském újezdu Boletice na Českokrumlovsku. Smyslem nepřetržitého výcviku bylo prohloubit bojové dovednosti vojáků a usnadnit nováčkům začlenění do kolektivu.

Čítať ďalej
  • 20.03. 2018
  • Armáda ČR

Cvičení Ebonite Javelin 2018

Zapojilo se 720 vojáků, z toho více než 100 záložáků


Až do neděle 18. března ve vojenském výcvikovém prostoru Hradiště v Doupovských horách trvalo cvičení nazvané Ebonite Javelin 2018. Kromě 72. mechanizovaného praporu Přáslavice se do cvičení zapojilo celkem 720 vojáků.

Čítať ďalej
  • 20.03. 2018
  • Armáda ČR

Knižné novinky