ATM

Špecializovaný mesačník zameraný na všetky oblasti vojenstva, distribuovaný v ČR a SR. Pre svoju odbornú úroveň, rozsah, náklad a vytvorenú distribučnú sieť má v oboch krajinách výsadné postavenie v príslušnom mediálnom segmente. Vychádza od roku 1969. Obsah: informácie o aktuálnych ozbrojených konfliktoch, misiách či cvičeniach vo svete; novinky medzi pozemnou, leteckou i námornou vojenskou technikou; články venované histórii vojenstva. Špeciálne vydania ATM a ATM International k výstavám IDET, IDEB, Eurosatory a ďalším.

Slovenský vojenský policajt zachránil

v Afganistane život americkému občanovi


Príslušník slovenskej Vojenskej polície nrtm. Radovan Januška tento týždeň zachránil v Afganistane život americkému občanovi. Príslušník slovenského kontingentu Resolute Support našiel civilného kontraktora ležať v bezvedomí na umyvárni jednej z budov. Okamžite mu poskytol prvú pomoc a dal ho do stabilizovanej polohy. Následne privolal prvú pomoc z ROLE 2 na základni HKIA.

Čítať ďalej
  • 31.08. 2018
  • Ministerstvo obrany SR

Slovensko preberie plnú zodpovednosť

za Sektor 4 misie UNFICYP na Cypre


Slovenská republika preberie od soboty 1. septembra zodpovednosť za personálne jednonárodný Sektor 4 v rámci misie UNFICYP na Cypre. Stane sa tak v súlade s implementáciou politiky OSN, ktorej cieľom je dosiahnuť jednoliatosť v sektore. Slovenskí vojaci tak prevezmú všetky doterajšie pozície partnerských krajín, a to Maďarska, Srbska a Ukrajiny.

Čítať ďalej
  • 31.08. 2018
  • Ministerstvo obrany SR

Dělostřelci z Čech, Polska a Slovenska

prověřují koordinaci a řízení palby


Na střelnici Mětikalov ve vojenském újezdu Hradiště v Doupovských horách probíhá v současné době druhá část cvičení Joint Fires 2018. Účastní se ho tři stovky vojáků a do jednotlivých prvků jsou začleněni i dělostřelci ze slovenské a polské armády.

Čítať ďalej
  • 30.08. 2018
  • Armáda ČR

Vojensko-praktická soutěž

prověřila studenty Univerzity obrany


Mnohakilometrové přesuny, zdolávání překážkových drah, ostré střelby, překonávání vodního toku, topografie nebo první pomoc. To jsou jen některé činnosti, které plnili během vojensko-praktické soutěže studenti druhého ročníku Fakulty vojenského leadershipu Univerzity obrany. V terénu vojenského výcvikového prostoru Březina působili nepřetržitě čtyři dny, ve dne v noci s plnou výstrojí a výzbrojí.

Čítať ďalej
  • 30.08. 2018
  • Ministerstvo obrany ČR

Operácia EUFOR-ALTHEA je efektívnym nástrojom

stabilizácie západného Balkánu


Slovensko plánuje v prospech stabilizácie regiónu západného Balkánu posilniť operáciu EUFOR-ALTHEA v Bosne a Hercegovine novými spôsobilosťami. Po dnešnom neformálnom rokovaní ministrov obrany členských štátov Európskej únie vo Viedni to uviedol minister obrany SR Peter Gajdoš.

Čítať ďalej
  • 30.08. 2018
  • Ministerstvo obrany SR

Knižné novinky