ATM

Špecializovaný mesačník zameraný na všetky oblasti vojenstva, distribuovaný v ČR a SR. Pre svoju odbornú úroveň, rozsah, náklad a vytvorenú distribučnú sieť má v oboch krajinách výsadné postavenie v príslušnom mediálnom segmente. Vychádza od roku 1969. Obsah: informácie o aktuálnych ozbrojených konfliktoch, misiách či cvičeniach vo svete; novinky medzi pozemnou, leteckou i námornou vojenskou technikou; články venované histórii vojenstva. Špeciálne vydania ATM a ATM International k výstavám IDET, IDEB, Eurosatory a ďalším.

V Trenčíne vyhodnotili FotoAtak a Galériu MIL

V priestoroch Posádkového klubu Trenčín sa 8. novembra uskutočnilo slávnostné vyhlásenie výsledkov celorezortných prehliadok FotoAtak a Galéria MIL za rok 2018 za účasti zástupcu náčelníka Štábu pre podporu operácii GŠ OS SR plukovníka Ľubomíra Gorelčíka, riaditeľa Personálneho úradu OS SR plukovníka Ivana Sálašiho a ďalších hostí.

Čítať ďalej
  • 14.11. 2018
  • Ministerstvo obrany SR

Delostrelci na Lešti

V Centre výcviku Lešť sa v termíne od 5. do 9. novembra uskutočnili bojové školské streľby (BŠS) 1. raketometnej batérie raketometného oddielu pod názvom „Operation November Rain 18“, pod vedením veliteľa 1. raketometnej batérie kapitána Františka Kohúta.

Čítať ďalej
  • 14.11. 2018
  • rmo

Veliteľ pozemných síl rokoval v Maďarsku

Na základe pozvania veliteľa pozemných síl Maďarských ozbrojených síl brigádneho generála Zsolt Sándora navštívil 7. a 8. novembra generálmajor Jindřich Joch Budapešť a Székesfehérvár. Generálmajora Jocha počas služobnej cesty sprevádzal náčelník Odboru bojovej prípravy plukovník Ferdinand Muríň a náčelník Odboru operačného plánovania a riadenia plukovník Daniel Draganovský.

Čítať ďalej
  • 14.11. 2018
  • Pozemné sily OS SR

Generálmajor Pokorný navštívil NFIU

Zástupca náčelníka generálneho štábu OS SR, generálmajor Josef Pokorný navštívil jednotku NFIU (NATO Force Integration Unit). Prvá návšteva generála Pokorného na NFIU SVK po jeho vymenovaní do pozície zástupcu NGŠ OS SR bola zameraná na postavenie a úlohy NFIU SVK, ako aj na prebiehajúce aktivity.

Čítať ďalej
  • 14.11. 2018
  • Ozbrojené sily SR

Vojáci z Hranic zamířili do Polska

Účastní se cvičení Lampart 2018


Hranický 71. mechanizovaný prapor „Sibiřský“ ve čtvrtek 8. listopadu zahájil závěrečnou fázi přípravy na zařazení do sil rychlé reakce NATO (NRF), které jeho příslušníky čeká v letech 2019 - 2021. Odjel proto na mezinárodní cvičení Lampart, které potrvá až do 30. listopadu ve výcvikovém prostoru polské armády Nova Deba.

Čítať ďalej
  • 12.11. 2018
  • Armáda ČR

Knižné novinky