ATM

Špecializovaný mesačník zameraný na všetky oblasti vojenstva, distribuovaný v ČR a SR. Pre svoju odbornú úroveň, rozsah, náklad a vytvorenú distribučnú sieť má v oboch krajinách výsadné postavenie v príslušnom mediálnom segmente. Vychádza od roku 1969. Obsah: informácie o aktuálnych ozbrojených konfliktoch, misiách či cvičeniach vo svete; novinky medzi pozemnou, leteckou i námornou vojenskou technikou; články venované histórii vojenstva. Špeciálne vydania ATM a ATM International k výstavám IDET, IDEB, Eurosatory a ďalším.

Ministri obrany krajín CEDC diskutovali

o možnostiach intenzívnejšej spolupráce


Počas uplynulých dvoch dní sa v slovinskom meste Postojna uskutočnilo stretnutie ministrov obrany krajín Stredoeurópskej obrannej spolupráce (CEDC).

Čítať ďalej
  • 17.12. 2020
  • Ministerstvo obrany SR

Rezorty obrany a kultúry majú viacero

spoločných tém a chuť spolupracovať viac, ako doteraz


Minister obrany SR Jaroslav Naď včera na pôde rezortu obrany prijal ministerku kultúry SR Natáliu Milanovú. Diskutovali o viacerých spoločných témach, medzi nimi najmä o možnej zmene zriaďovateľskej pôsobnosti Múzea SNP, spolupráci pri využití Posádkového klubu Trenčín či starostlivosti o vojnových veteránov.

Čítať ďalej
  • 17.12. 2020
  • Ministerstvo obrany SR

Vozový park rezortu obrany sa rozšíril

o 271 nových vozidiel


Minister obrany SR Jaroslav Naď dnes v priestoroch rezortu obrany odovzdal profesionálnym vojakom, príslušníkom Vojenskej polície a ďalším zamestnancom rezortu „symbolický kľúč“ od celkovo 271 nových vozidiel, ktoré nahradia už zastaranú automobilovú techniku.

Čítať ďalej
  • 16.12. 2020
  • Ministerstvo obrany SR

Vláda SR schválila Obrannú stratégiu SR

a ďalšie návrhy rezortu obrany


Kolégium ministrov dnes na návrh ministra obrany SR Jaroslava Naďa rokovalo o Obrannej stratégii SR – zásadnom strategickom dokumente, ktorý bol naposledy schválený Národnou radou SR pred 15 rokmi a spolu s ňou aj o ďalších návrhoch z dielne rezortu obrany. Vláda SR všetky predložené návrhy ministra obrany schválila.

Čítať ďalej
  • 16.12. 2020
  • Ministerstvo obrany SR

V Afghánistánu se vystřídali vojáci

velitelství českého úkolového uskupení


Na základně HKIA (Hamid Karzai International Airport) v afghánském Kábulu proběhlo střídání vojáků velitelství českého úkolového uskupení. Nasazení v misi Resolute Support tak po více než půl roce ukončili příslušníci 21. rotace, kteří 15. prosince předali operační úkol nástupcům.

Čítať ďalej
  • 16.12. 2020
  • Armáda ČR

Knižné novinky