ATM

Špecializovaný mesačník zameraný na všetky oblasti vojenstva, distribuovaný v ČR a SR. Pre svoju odbornú úroveň, rozsah, náklad a vytvorenú distribučnú sieť má v oboch krajinách výsadné postavenie v príslušnom mediálnom segmente. Vychádza od roku 1969. Obsah: informácie o aktuálnych ozbrojených konfliktoch, misiách či cvičeniach vo svete; novinky medzi pozemnou, leteckou i námornou vojenskou technikou; články venované histórii vojenstva. Špeciálne vydania ATM a ATM International k výstavám IDET, IDEB, Eurosatory a ďalším.

Vítězi letošního závodu Summer Survival

jsou chrudimští profesionálové


Družstvo 43. výsadkového praporu Chrudim zvítězilo v letošním ročníku tradičního závodu Summer Survival 2018. Jejich startovní číslo 13 se ukázalo jako šťastné. Jen o 1,6 bodů za nimi pak skončil tým 13. dělostřeleckého pluku Jince a bronzový stupínek obsadilo družstvo Vojenského oboru Fakulty tělesné výchovy a sportu Univerzity Karlovy Praha.

Čítať ďalej
  • 08.10. 2018
  • Armáda ČR

MO SR ukončilo testovanie vozidiel 4x4

Vojenský technický a skúšobný ústav Záhorie minulý týždeň ukončil testovanie bojových obrnených a viacúčelových taktických vozidiel 4x4. Výsledky testov budú v najbližších týždňoch analyzované odborníkmi. Po spracovaní budú súčasťou dokumentu, ktorý bude spolu s návrhom riešenia predložený na schválenie Bezpečnostnej rade SR a vláde SR do konca tohto roka.

Čítať ďalej
  • 08.10. 2018
  • Ministerstvo obrany SR

Slováci zažiarili na cvičení Angel Guardian

Vo výcvikovom priestore Bétera neďaleko Valencie v Španielsku vyvrcholilo 5. októbra tohtoročné najväčšie cvičenie vojenských polícií krajín NATO v Európe Angel Guardian 2018. Medzi 650 vojenskými policajtmi v tomto roku nechýbali ani zástupcovia Slovenska. Vojenskí policajti z Odboru krízového manažmentu, výcviku a kynológie Vlkanová – Hronsek, najmä z jeho prešovského oddelenia hanbu neurobili. Práve naopak.

Čítať ďalej
  • 08.10. 2018
  • Ministerstvo obrany SR

Rezort obrany upozorňuje na presuny techniky

Ministerstvo obrany SR upozorňuje obyvateľov Slovenska na presuny vojenskej techniky zahraničných ozbrojených síl, ktoré sú naplánované v období od 8. do 14. októbra 2018. Celkovo by malo ísť o 17 cestných presunov zahraničných vojsk a jeden železničný transport, pričom pôjde predovšetkým o presun amerických vojakov.

Čítať ďalej
  • 08.10. 2018
  • Ministerstvo obrany SR

Vojáci strážní roty převzali medaile NATO

za nasazení v Afghánistánu


Operační nasazení 10. strážní roty v Afghánistánu se chýlí ke konci. Na základně Bagram je již první část vojáků 11. strážní roty, která se chystá k převzetí operačního úkolu. V úterý 3. října byli na slavnostním ceremoniálu dekorováni vojáci desáté roty medailemi Non Article 5 Severoatlantické aliance.

Čítať ďalej
  • 06.10. 2018
  • Armáda ČR

Knižné novinky