ATM

Špecializovaný mesačník zameraný na všetky oblasti vojenstva, distribuovaný v ČR a SR. Pre svoju odbornú úroveň, rozsah, náklad a vytvorenú distribučnú sieť má v oboch krajinách výsadné postavenie v príslušnom mediálnom segmente. Vychádza od roku 1969. Obsah: informácie o aktuálnych ozbrojených konfliktoch, misiách či cvičeniach vo svete; novinky medzi pozemnou, leteckou i námornou vojenskou technikou; články venované histórii vojenstva. Špeciálne vydania ATM a ATM International k výstavám IDET, IDEB, Eurosatory a ďalším.

Strakoničtí předvedli schopnosti a techniku

Atraktivní letové ukázky, vojenská i hasičská technika, dovednosti služebních psů, rekonstrukce bojového nasazení z druhé světové války a řada dalších věcí byla k vidění v neděli 14. května na letišti ve Strakonicích. Na akci s názvem Den s 25. protiletadlovým raketovým plukem dorazilo přes tři tisíce lidí. Organizace se již tradičně ujali příslušníci zdejšího vojenského útvaru.

Čítať ďalej
  • 22.05. 2017
  • 25. plrp

Nitrianski protilietadlovci odchádzajú na streľby

Po úspešnom zvládnutí náročného štvoretapového výcviku obslúh protilietadlového raketového kompletu (PLRK) 2K12 Kub absolvovali 18. mája vyčlenení príslušníci nitrianskej protilietadlovej raketovej brigády (plrb) zúčastňujúci sa bojových strelieb Strela II 2017 v Poľskej republike poradovú prehliadku. Jej cieľom bola dôsledná kontrola spracovania bojovej dokumentácie, vyvážaného materiálu, techniky, ako aj kontrola osobných dokladov, materiálu na osobné používanie a poučenie o BOZP na strelnici Ustka pred bojovými streľbami.

Čítať ďalej
  • 22.05. 2017
  • plrb

Strakoničtí certifikováni pro střelby v Polsku

Vojáci ze strakonického 251. protiletadlového raketového oddílu absolvovali minulý týden ve spolupráci s dalšími příslušníky Armády ČR zápočtové střelby z protiletadlového systému 2K12 Kub. Certifikovali se tak na bojové střelby, jež proběhnou začátkem června na polygonu Ustka v Polské republice.

Čítať ďalej
  • 18.05. 2017
  • 25. plrp

Cvičenie Common Arrow

V dňoch 9. a 10 mája 2017 bolo v priestoroch Krídla velenia, riadenia a prieskumu (kvrps) Zvolen vykonané cvičenie Common Arrow 03/17, zamerané na výcvik bojových zmien veliteľských stanovíšť palebných prostriedkov PVO za účasti príslušníkov Veliteľstva vzdušných síl OS SR, OPCEN kvrps a Protilietadlovej raketovej brigády Nitra.

Čítať ďalej
  • 18.05. 2017
  • kvrps

V Čáslavi bude k vidění i pozemní technika

Den otevřených dveří, který se na čáslavské základně bude konat již tuto v sobotu 20. května 2017, je možností pro prezentaci mnoha složek Armády České republiky. Návštěvníci si tak budou moci z blízka prohlédnout, některé vybavení i vyzkoušet, v rámci statických ukázek několik desítek kusů techniky.

Čítať ďalej
  • 16.05. 2017
  • 21. zTL

Knižné novinky