ATM

Špecializovaný mesačník zameraný na všetky oblasti vojenstva, distribuovaný v ČR a SR. Pre svoju odbornú úroveň, rozsah, náklad a vytvorenú distribučnú sieť má v oboch krajinách výsadné postavenie v príslušnom mediálnom segmente. Vychádza od roku 1969. Obsah: informácie o aktuálnych ozbrojených konfliktoch, misiách či cvičeniach vo svete; novinky medzi pozemnou, leteckou i námornou vojenskou technikou; články venované histórii vojenstva. Špeciálne vydania ATM a ATM International k výstavám IDET, IDEB, Eurosatory a ďalším.

Ministr obrany jednal s prezidentem ČR

V neděli 18. listopadu se v Lánech sešel expertní a poradní tým prezidenta republiky. Jednání nad obrannou politikou se na žádost prezidenta Miloše Zemana zúčastnil také ministr obrany Lubomír Metnar.

Čítať ďalej
  • 22.11. 2018
  • Ministerstvo dopravy ČR

Štátny tajomník MO SR navštívil Kanadu

Štátny tajomník MO SR Róbert Ondrejcsák v dňoch 14. až 18. novembra navštívil Kanadu, kde absolvoval sériu bilaterálnych rokovaní so svojimi rezortnými partnermi, ako aj s predstaviteľmi ďalších bezpečnostných inštitúcií. Zúčastnil sa tiež medzinárodného bezpečnostného fóra v Halifaxe, ktoré patrí k najvýznamnejším konferenciám svojho druhu na svete.

Čítať ďalej
  • 22.11. 2018
  • Ministerstvo obrany SR

Ministri obrany a zahraničných vecí EU

potvrdili realizáciu novej vlny projektov PESCO


Druhá vlna projektov v rámci Stálej štruktúrovanej spolupráce (PESCO) – spoločnej iniciatívy štátov EÚ sa stáva skutočnosťou. Počas zasadnutia Rady pre zahraničné záležitosti v Bruseli to v pondelok 19. novembra potvrdili ministri obrany a zahraničných vecí členských štátov EÚ. Témou spoločnej diskusie bolo okrem PESCO aj celkové zhodnotenie implementácie obranno-bezpečnostných aspektov Globálnej stratégie pre zahraničnú a bezpečnostnú politiku EÚ, ktorá po viac ako 2 rokoch od jej zverejnenia prináša reálne výsledky posilňovania angažovanosti EÚ v obranných a bezpečnostných otázkach.

Čítať ďalej
  • 22.11. 2018
  • Ministerstvo obrany SR

Minister Gajdoš privítal v Martine vojakov

po návrate z Iraku a rozlúčil sa s vojakmi, ktorí odchádzajú do Afganistanu


Minister obrany SR Peter Gajdoš sa v piatok 16. novembra v priestoroch Opravárenského práporu v Martine privítal 25 profesionálnych vojakov, ktorí sa vrátili z výcvikovej aktivity NATO (NTCB-I) v Iraku. Zároveň sa pri tejto príležitosti rozlúčil s 34 vojakmi, ktorí odišli plniť úlohy v rámci operácie Resolute Support v Afganistane.

Čítať ďalej
  • 22.11. 2018
  • Ministerstvo obrany SR

Na Lešti strieľali strelci-operátori BVP- 2

V predposledný novembrový týždeň sa v priestoroch Centra výcviku Lešť uskutočnil sústredený výcvik strelcov- operátorov BVP-2 topoľčianskej mechanizovanej brigády. Riadiaci výcviku kapitán Ladislav Gurský z levického mechanizovaného práporu zdôrazňuje, že jeho cieľom bolo prehĺbiť vedomosti a zručnosti strelcov-operátorov pri ovládaní zbraňového systému BVP-2.

Čítať ďalej
  • 22.11. 2018
  • Ministerstvo obrany SR

Knižné novinky