ATM

Špecializovaný mesačník zameraný na všetky oblasti vojenstva, distribuovaný v ČR a SR. Pre svoju odbornú úroveň, rozsah, náklad a vytvorenú distribučnú sieť má v oboch krajinách výsadné postavenie v príslušnom mediálnom segmente. Vychádza od roku 1969. Obsah: informácie o aktuálnych ozbrojených konfliktoch, misiách či cvičeniach vo svete; novinky medzi pozemnou, leteckou i námornou vojenskou technikou; články venované histórii vojenstva. Špeciálne vydania ATM a ATM International k výstavám IDET, IDEB, Eurosatory a ďalším.

Velkorážové kulomety ve světě

Kulomety používající ke střelbě munici větší ráže, než je běžné puškové střelivo, se v arzenálech armád začaly objevovat zejména mezi dvěma světovými válkami. Představovaly odpověď na jinou novou zbraň, a sice tanky, případně další obrněná vozidla, která měla učinit přítrž vleklým zákopovým bojům.

Čítať ďalej
  • 10.12. 2017
  • Dušan Rovenský

Vianočná kvapka krvi

Darovanie krvi príslušníkov operácie UNFICYP je už dlhoročnou tradíciou vojakov pôsobiacich na Cypre. Aj tento rok sa v predvianočnom čase rozhodlo darovať túto najcennejšiu tekutinu 30 príslušníkov Sektora 4.

Čítať ďalej
  • 08.12. 2017
  • UNFICYP

Najlepší poddôstojník je delostrelec z Martina

O najlepšom poddôstojníkovi pre tento rok je rozhodnuté. Komisia pod vedením Hlavného poddôstojníka OS SR štábneho nadrotmajstra Vladimíra Beluša na svojom zasadaní v priestoroch klubu michalovského Samohybného delostreleckého oddielu generálmajora Alexandra Kordu 6. decembra po náročnom výbere zo siedmich kandidátov rozhodla o udelení ocenenia: Najlepší poddôstojník OS SR vo výcvikovom roku 2017. Stal sa ním rotný Miroslav Ďurkovský z martinského mechanizovaného práporu.

Čítať ďalej
  • 08.12. 2017
  • Ozbrojené sily SR

Ukážka spôsobilostí Práporu logistiky Hlohovec

Dňa 30. novembra 2017 bola v rámci rokovania najvyšších predstaviteľov logistiky krajín Vyšehradskej štvorky a za účasti náčelníka štábu pre podporu operácií Generálneho štábu Ozbrojených síl Slovenskej republiky brigádneho generála Ľubomíra Gacka vykonaná ukážka spôsobilostí Práporu logistiky Hlohovec.

Čítať ďalej
  • 07.12. 2017
  • bbz

Knižné novinky