ATM

Špecializovaný mesačník zameraný na všetky oblasti vojenstva, distribuovaný v ČR a SR. Pre svoju odbornú úroveň, rozsah, náklad a vytvorenú distribučnú sieť má v oboch krajinách výsadné postavenie v príslušnom mediálnom segmente. Vychádza od roku 1969. Obsah: informácie o aktuálnych ozbrojených konfliktoch, misiách či cvičeniach vo svete; novinky medzi pozemnou, leteckou i námornou vojenskou technikou; články venované histórii vojenstva. Špeciálne vydania ATM a ATM International k výstavám IDET, IDEB, Eurosatory a ďalším.

Vojenská rada riaditeľa Vojenskej polície

V dňoch 12. a 13. decembra 2017 sa uskutočnila vojenská rada riaditeľa Vojenskej polície v priestoroch Horského hotela Granit Smrekovica s účasťou hlavných funkcionárov Vojenskej polície.

Čítať ďalej
  • 15.12. 2017
  • Vojenská polícia SR

Slovenskí vojaci úspešní v súťaži

vojenských kompetencií v rámci operácie UNFICYP


Príslušníci Slovenského kontingentu nasadení v operácii UNFICYP a zaradení do jednotky Mobile Force reserve obsadili v rámci súťaže Military Skills Competition druhé miesto. Táto súťaž je organizovaná dvakrát ročne a zúčastńujú sa v nej tímy všetkých národností, ktoré v operácii pôsobia.

Čítať ďalej
  • 15.12. 2017
  • UNFICYP

MO SR začalo s kontrolnými skúškami

prototypu bojového obrneného vozidla 8x8


Špecialisti ministerstva obrany z Vojenského technického a skúšobného ústavu Záhorie začali s kontrolnými skúškami prototypu bojového vozidla 8x8, ktorý je výsledkom doterajšieho slovensko-fínskeho vývoja. Potrvajú približne do polovice januára 2018. Po nich budú až do marca nasledovať vojskové skúšky. Ich súčasťou budú aj skúšky vozidla vo Fínsku, a to v extrémnych zimných podmienkach.

Čítať ďalej
  • 14.12. 2017
  • Ministerstvo obrany SR

Knižné novinky