ATM

Špecializovaný mesačník zameraný na všetky oblasti vojenstva, distribuovaný v ČR a SR. Pre svoju odbornú úroveň, rozsah, náklad a vytvorenú distribučnú sieť má v oboch krajinách výsadné postavenie v príslušnom mediálnom segmente. Vychádza od roku 1969. Obsah: informácie o aktuálnych ozbrojených konfliktoch, misiách či cvičeniach vo svete; novinky medzi pozemnou, leteckou i námornou vojenskou technikou; články venované histórii vojenstva. Špeciálne vydania ATM a ATM International k výstavám IDET, IDEB, Eurosatory a ďalším.

Sto tisíc korun pro Jedličkův ústav a školy

Deset tisíc! Tolik nepotřebných mobilních telefonů bylo odevzdáno na 350 sběrných místech po celé České republice. Každá následná recyklace jednoho mobilu představovala výtěžek 10 Kč pro Jedličkův ústav a školy. Společná výzva pomáhat těm, kteří pomoc potřebují, byla tímto naplněna. Ministerstvo obrany ČR, včetně státních podniků a příspěvkových organizací MO, k dosažení této mety výrazně přispělo.

Čítať ďalej
  • 27.06. 2017
  • Vojenský technický ústav

Výcvik PrV pred operáciou UNFICYP

V dňoch 19. - 23. júna 2017 sa v priestoroch Taktického krídla Sliač uskutočnil výcvik profesionálnych vojakov (PrV) v ženijných odbornostiach do vojenskej operácie UNFICYP s rotáciou september 2017.

Čítať ďalej
  • 26.06. 2017
  • UNFICYP

Súčinnostné cvičenie vojenskej hasičskej jednotky

Lezci vojenskej hasičskej jednotky vk Prešov a záchranári Horskej služby BUČE vykonali 19. júna 2017 súčinnostné cvičenie v pohorí Branisko pri Prešove. Cvičenie bolo zamerané na poskytnutie prvej pomoci raneným osobám v neprístupnom teréne a ich odsun do priestoru prístupného pre sanitné vozidlo alebo vrtuľník záchrannej služby.

Čítať ďalej
  • 23.06. 2017
  • vkpo

Vyšší praporčický kurz

V pátek 9. června 2017 ukončilo po 13 týdnech u Velitelství výcviku – Vojenské akademie ve Vyškově osm desítek příslušníků praporčického sboru a vrátili se zpět k mateřským útvarům.

Čítať ďalej
  • 22.06. 2017
  • 22. zVrL

Knižné novinky