ATM

Špecializovaný mesačník zameraný na všetky oblasti vojenstva, distribuovaný v ČR a SR. Pre svoju odbornú úroveň, rozsah, náklad a vytvorenú distribučnú sieť má v oboch krajinách výsadné postavenie v príslušnom mediálnom segmente. Vychádza od roku 1969. Obsah: informácie o aktuálnych ozbrojených konfliktoch, misiách či cvičeniach vo svete; novinky medzi pozemnou, leteckou i námornou vojenskou technikou; články venované histórii vojenstva. Špeciálne vydania ATM a ATM International k výstavám IDET, IDEB, Eurosatory a ďalším.

Stretnutie výcvikových a vzdelávacích center NATO

Akadémia ozbrojených síl generála Milana Rastislava Štefánika (AOS) sa v uplynulých dňoch odprezentovala na Trhu partnerských výcvikových a vzdelávacích centier NATO (PTEC) v Bruseli. Cieľom stretnutia 23 inštitúcií z celého sveta bolo predstavenie aktivít, výmena skúseností, ako aj diskusia o možnostiach ďalšej spolupráce v oblasti vojenského vzdelávania a odborného výcviku.

Čítať ďalej
  • 30.11. 2018
  • Ministerstvo obrany SR

Medzinárodná konferencia Danubia Bridge 2018

Špecialisti civilno-vojenskej spolupráce (ďalej len CIMIC) a psychologických operácií (ďalej len PSYOPS) Ozbrojených síl Slovenskej republiky zorganizovali 19. - 23. novembra 2018 v priestoroch Strediska CIMIC a PSYOPS v posádke Martin medzinárodnú konferenciu Danubia Bridge 2018.

Čítať ďalej
  • 30.11. 2018
  • Pozemné sily OS SR

Grand Prix Czecho-Slovakia

- Strelecké preteky vojakov v zálohe


V sobotu 24. novembra sa v Nitre konala medzinárodná strelecká súťaž priateľstva klubu vojakov v zálohe zo stredoeurópskeho regiónu. Súťaž organizoval klub vojakov v zálohe pri príležitosti 100. výročia založenia spoločného štátu Čechov a Slovákov. Do pretekov sa zapojilo 42 súťažiacich zo 4 krajín – Slovenska, Česka, Poľska a Rakúska.

Čítať ďalej
  • 30.11. 2018
  • plrb

Hradní stráž a Vojenská policie

převzaly nové motocykly


Celkem 38 nových motocyklů značky BMW R 1200 v minulých dnech převzali zástupci Hradní stráže a Vojenské policie. Moderní stroje budou na Hradě využívat mimo jiné k zajišťování motocyklových doprovodů státních návštěv prezidenta a v případě VP například k dopravně pořádkovým hlídkám.

Čítať ďalej
  • 28.11. 2018
  • Ministerstvo obrany ČR

Knižné novinky