ATM

Špecializovaný mesačník zameraný na všetky oblasti vojenstva, distribuovaný v ČR a SR. Pre svoju odbornú úroveň, rozsah, náklad a vytvorenú distribučnú sieť má v oboch krajinách výsadné postavenie v príslušnom mediálnom segmente. Vychádza od roku 1969. Obsah: informácie o aktuálnych ozbrojených konfliktoch, misiách či cvičeniach vo svete; novinky medzi pozemnou, leteckou i námornou vojenskou technikou; články venované histórii vojenstva. Špeciálne vydania ATM a ATM International k výstavám IDET, IDEB, Eurosatory a ďalším.

Spokojní českí inštruktori v Centre výcviku Lešť

Centrum výcviku Lešť a jeho výcvikové zariadenia sa v poslednom období stali podľa riaditeľa správy manažmentu podplukovníka Ľuboša Guľáša veľmi vyhľadávanými zo strany mnohých armád NATO. Armáda Českej republiky nie je výnimkou. V posledný novembrový týždeň si inštruktori Veliteľstva výcviku – Vojenskej akadémie (VeV-VA) Vyškov v streleckých výcvikových zariadeniach precvičovali streľbu.

Čítať ďalej
  • 04.12. 2018
  • Ministerstvo obrany SR

Děti ze základních škol nejvíce lákala technika

53. pluku průzkumu a elektronického boje


Opavští vojáci 53. pluku průzkumu a elektronického boje se zástupci odboru komunikace Ministerstva obrany zavítali v úterý a ve středu se vzdělávacím projektem POKOS (Příprava občanů k obraně státu) do dalších škol, tentokrát v Moravskoslezském kraji. S technikou i zajímavostmi z misí seznámily děti v Základní škole Generála Píky v Ostravě a Základní a Mateřské škole v Karlovicích na Jesenicku.

Čítať ďalej
  • 03.12. 2018
  • Ministerstvo obrany ČR

Presuny vojenskej techniky cez územie SR

Ministerstvo obrany SR upozorňuje obyvateľov Slovenska na presuny vojenskej techniky zahraničných ozbrojených síl, ktoré sú naplánované v období od 3. do 12. decembra 2018. Celkovo by malo ísť o 30 cestných presunov zahraničných vojsk, pričom pôjde predovšetkým o presun maďarských a poľských vojakov.

Čítať ďalej
  • 03.12. 2018
  • Ministerstvo obrany SR

Taktika, střelby i noční přežití

Takový byl výcvik výsadkářů na Doupově


Přes dvě stovky chrudimských paragánů ze 43. výsadkového praporu a třicet tři příslušníků 4. roty aktivní zálohy 43. výsadkového praporu dnes zakončilo týdenní výcvik ve vojenském újezdu Hradiště v Doupovských horách.

Čítať ďalej
  • 30.11. 2018
  • Armáda ČR

Knižné novinky