ATM

Špecializovaný mesačník zameraný na všetky oblasti vojenstva, distribuovaný v ČR a SR. Pre svoju odbornú úroveň, rozsah, náklad a vytvorenú distribučnú sieť má v oboch krajinách výsadné postavenie v príslušnom mediálnom segmente. Vychádza od roku 1969. Obsah: informácie o aktuálnych ozbrojených konfliktoch, misiách či cvičeniach vo svete; novinky medzi pozemnou, leteckou i námornou vojenskou technikou; články venované histórii vojenstva. Špeciálne vydania ATM a ATM International k výstavám IDET, IDEB, Eurosatory a ďalším.

18. úkolové uskupení převzalo v Kábulu

operační úkol mise Resolute Support


V pátek 30. listopadu se na základně HKIA (Hamid Karzai International Airport) uskutečnilo slavnostní předání operačního úkolu mezi 17. a 18. úkolovým uskupením operace Resolute Support. Tři desítky vojáků budou mít během následujících šesti měsíců na starosti podporu a zabezpečení jednotek české armády působících na území Afghánistánu.

Čítať ďalej
  • 04.12. 2018
  • Armáda ČR

Generálka Šmerdová je Lady Pro 2018

Brigádní generálka Lenka Šmerdová získala v pátek 30. listopadu titul Lady Pro 2018. Ocenění pro úspěšné ženy, které během galavečera Českých 100 nejlepších každoročně uděluje panevropská společnost pro kulturu, vzdělávání a vědecko-technickou spolupráci Comenius, jí ve Španělském sále Pražského hradu předal předseda Senátu Parlamentu České republiky Jaroslav Kubera.

Čítať ďalej
  • 04.12. 2018
  • Armáda ČR

Prezentace VTÚ na jednání v Senátu

Výbor pro zahraniční věci, obranu a bezpečnost Senátu Parlamentu České republiky ve spolupráci s Defense Security Innovation Hub a Českým vysokým učením technickým uspořádaly konferenci se zaměřením na obranu a bezpečnost s názvem Reakce na hybridní hrozby: multisektorová spolupráce.

Čítať ďalej
  • 04.12. 2018
  • Vojenský technický ústav

Slovenskí vojaci budú pôsobiť v Iraku

v rámci nebojovej misie NATO Mission Iraq


Profesionálni vojaci a vojenskí policajti budú v Iraku plniť úlohy v rámci nebojovej misie NATO Mission Iraq. Návrh na ich vyslanie dnes schválili poslanci Národnej rady SR.

Čítať ďalej
  • 04.12. 2018
  • Ministerstvo obrany SR

Parlament posunul novelu zákona

o Vojenskej polícii do druhého čítania


Vojenskí policajti sú bližšie k rozšíreniu svojich kompetencií, ktoré im umožnia ešte kvalitnejšie a efektívnejšie plnenie úloh. Novelu zákona z dielne rezortu obrany dnes poslanci Národnej rady Slovenskej republiky posunuli do druhého čítania. Novela obsahuje viaceré zmeny, medzi nimi napríklad aj sankcie za neoprávnené používanie uniforiem, odznakov, ako aj ďalších identifikačných prvkov príslušníkov Vojenskej polície. V prípade schválenia nadobudne nová právna úprava účinnosť 1. apríla 2019.

Čítať ďalej
  • 04.12. 2018
  • Ministerstvo obrany SR

Knižné novinky