ATM

Špecializovaný mesačník zameraný na všetky oblasti vojenstva, distribuovaný v ČR a SR. Pre svoju odbornú úroveň, rozsah, náklad a vytvorenú distribučnú sieť má v oboch krajinách výsadné postavenie v príslušnom mediálnom segmente. Vychádza od roku 1969. Obsah: informácie o aktuálnych ozbrojených konfliktoch, misiách či cvičeniach vo svete; novinky medzi pozemnou, leteckou i námornou vojenskou technikou; články venované histórii vojenstva. Špeciálne vydania ATM a ATM International k výstavám IDET, IDEB, Eurosatory a ďalším.

Vojáci ze 7. mechanizované brigády zvítězili

v armádním klání Winter Survival 2019


Ve čtvrtek 31. ledna odpoledne bylo v jesenických horách po všem. Čtyři dny tvrdého soupeření s nástrahami přírody, náročnými úkoly a se sebou samým mají účastníci armádního závodu Winter Survival 2019 za sebou. Po finálové etapě přední pozice na mistrovství obsazují české týmy, Slováci jsou po statečném boji bronzoví.

Čítať ďalej
  • 04.02. 2019
  • Armáda ČR

Ministr obrany ČR ocenil přes 230 vojáků

za půlroční působení na misi v Litvě


V pátek 1. února se na Čestném dvoře Národního památníku na Vítkově uskutečnil slavnostní nástup příslušníků AČR po jejich návratu z mezinárodního nasazení v Litvě, kde působili v rámci alianční předsunuté přítomnosti eFP (Enhanced Forward Presence). Jádro jednotky tvořili vojáci žateckého 41. mechanizovaného praporu, jejich velitelem byl podplukovník Jiří Líbal.

Čítať ďalej
  • 04.02. 2019
  • Ministerstvo obrany ČR

Vojenskí policajti budú mať širšie kompetencie

Vojenskí policajti budú mať širšie kompetencie, ktoré im umožnia ešte kvalitnejšie a efektívnejšie plnenie úloh. Vyplýva to z novely zákona o Vojenskej polícii, ktorú v piatok 1. februára schválili poslanci Národnej rady Slovenskej republiky.

Čítať ďalej
  • 04.02. 2019
  • Ministerstvo obrany SR

V SR rokujú vojenskí zdravotníci z krajín V4

Na Slovensku sa v dňoch 4. – 6. februára stretnú vojenskí zdravotníci z krajín Vyšehradskej skupiny. Konferencia vojenského zdravotníctva krajín V4, ktorú organizuje Úrad hlavného lekára SR, sa uskutoční v Liptovskom Mikuláši pri príležitosti slovenského predsedníctva v tomto formáte.

Čítať ďalej
  • 04.02. 2019
  • Ministerstvo obrany SR

Ministerstvo obrany SR podporí aj v tomto roku

zaujímavé projekty mimovládnych organizácií


Ministerstvo obrany SR aj tento rok podporí zaujímavé projekty a prerozdelí mimovládnym organizáciám takmer 100 000 eur. Tie môžu v rámci zverejnenej výzvy predložiť maximálne jeden projekt, na ktorý im môže byť poskytnutá dotácia vo výške od 500 do 50 000 eur. O jej poskytnutie môžu požiadať najneskôr do 31. marca 2019.

Čítať ďalej
  • 04.02. 2019
  • Ministerstvo obrany SR

Knižné novinky