ATM

Špecializovaný mesačník zameraný na všetky oblasti vojenstva, distribuovaný v ČR a SR. Pre svoju odbornú úroveň, rozsah, náklad a vytvorenú distribučnú sieť má v oboch krajinách výsadné postavenie v príslušnom mediálnom segmente. Vychádza od roku 1969. Obsah: informácie o aktuálnych ozbrojených konfliktoch, misiách či cvičeniach vo svete; novinky medzi pozemnou, leteckou i námornou vojenskou technikou; články venované histórii vojenstva. Špeciálne vydania ATM a ATM International k výstavám IDET, IDEB, Eurosatory a ďalším.

650 let města Strakonice s účastí vojáků

Ve dnech 25. až 27. srpna proběhly ve Strakonicích oslavy u příležitosti 650. výročí získání městských práv. Na organizaci akce se podílely také tři desítky vojáků z tamního 25. protiletadlového raketového pluku.

Čítať ďalej
  • 31.08. 2017
  • 25. plrp

Na Cyprus odchádza 92 slovenských vojakov

Na ročné pôsobenie v mierovej misii UNFICYP na Cypre odchádza v rámci aktuálnej rotácie ďalších 92 slovenských vojakov, z ktorých je 8 žien. V piatok 25. augusta sa s nimi v priestoroch Protilietadlovej raketovej brigády v Nitre rozlúčil veliteľ Vzdušných síl Ozbrojených síl Slovenskej republiky brigádny generál Ľubomír Svoboda.

Čítať ďalej
  • 30.08. 2017
  • Ministerstvo obrany SR

Strakonickým vojákům nechybí smysl pro solidaritu

Handicapované děti, pacienti s rakovinou či lidé postižení povodněmi – to zdaleka nejsou všichni, které příslušníci 25. protiletadlového raketového pluku někdy podpořili nebo jim pravidelně pomáhají. Právě v těchto dnech vrcholí u vojenského útvaru ve Strakonicích další charitativní sbírka. Tentokrát má pomoci talentovaným dětem, jež nemají dostatek finančních prostředků pro rozvoj svého nadání.

Čítať ďalej
  • 29.08. 2017
  • 25. plrp

Rekonštrukcia CP-10 dokončená

V súlade s koncepciou Force 888 pre operáciu UNFICYP boli počty príslušníkov Slovenského kontingentu na Cypre navýšené v septembri 2016 o 10 profesionálnych vojakov, z ktorých bolo o. i. vytvorené 6. hliadkovacie družstvo. Sektor 4 musel na vzniknutú situáciu reagovať nielen plnením novej operačnej úlohy, ale aj rozšírením ubytovacích a stravovacích kapacít pre slovenskú čatu dislokovanú na základni CP-10 v blízkosti obce Dheryneia, kam bolo nové družstvo pridelené.

Čítať ďalej
  • 28.08. 2017
  • UNFICYP

Presuny vojenskej techniky cez územie SR

Ministerstvo obrany SR upozorňuje obyvateľov Slovenska na presuny vojenskej techniky spojeneckých armád, ktoré sú naplánované na tento týždeň v termíne od 28. augusta do 3. septembra 2017 prevažne na území stredného a východného Slovenska.

Čítať ďalej
  • 28.08. 2017
  • Ministerstvo obrany SR

Knižné novinky