ATM

Špecializovaný mesačník zameraný na všetky oblasti vojenstva, distribuovaný v ČR a SR. Pre svoju odbornú úroveň, rozsah, náklad a vytvorenú distribučnú sieť má v oboch krajinách výsadné postavenie v príslušnom mediálnom segmente. Vychádza od roku 1969. Obsah: informácie o aktuálnych ozbrojených konfliktoch, misiách či cvičeniach vo svete; novinky medzi pozemnou, leteckou i námornou vojenskou technikou; články venované histórii vojenstva. Špeciálne vydania ATM a ATM International k výstavám IDET, IDEB, Eurosatory a ďalším.

Významní hostia na cvičení MACE XIX

To, že cvičenie MACE XIX patrí k jedným z najväčších medzinárodných cvičení členských a partnerských krajín NATO potvrdzuje aj to, že sa ho počas DV-Day (Distinguished Visitors Day), ktorý sa uskutočnil 19. júla 2018, osobne zúčastnili zástupca Generálneho štábu OS SR – náčelník štábu generálmajor Miroslav Kocian, náčelník Štábu pre podporu operácii GŠ OS SR brigádny generál Ľubomír Gacko a delegácia z NATO, na čele ktorej bol zástupca generálneho tajomníka NATO pre investície pán Jamie Shea.

Čítať ďalej
  • 31.07. 2018
  • Vzdušné sily OS SR

Do AZ sa môžu záujemcovia hlásiť ešte mesiac

Záujemcovia o zaradenie do aktívnych záloh majú ešte mesiac (do 31.augusta) na to, aby sa prihlásili. Cvičenia v budúcom roku budú prebiehať od apríla do júna, pričom ozbrojené sily plánujú vycvičiť viac ako 300 príslušníkov aktívnych záloh. Záujemcovia, ktorí spĺňajú zákonom stanovené podmienky, sa môžu prihlásiť prostredníctvom regrutačných skupín v krajských mestách podľa miesta svojho trvalého bydliska.

Čítať ďalej
  • 31.07. 2018
  • Ministerstvo obrany SR

MO SR upozorňuje na presuny techniky cez SR

Ministerstvo obrany SR upozorňuje obyvateľov Slovenska na presuny vojenskej techniky zahraničných ozbrojených síl, ktoré sú naplánované v období od 30. júla do 5. augusta 2018. Celkovo by malo ísť o 15 cestných presunov zahraničných vojsk, pričom pôjde predovšetkým o presun amerických a poľských vojakov.

Čítať ďalej
  • 31.07. 2018
  • Ministerstvo obrany SR

Žatečtí vojáci už jsou součástí praporu

alianční předsunuté přítomnosti eFP v Litvě


V úterý 17. července se v Litvě uskutečnil slavnostní nástup českého rotního úkolového uskupení alianční předsunuté přítomnosti eFP (enhanced Forward Presence), který je začleněn do mezinárodního praporu s Belgičany, Francouzi, Islanďany, Němci, Nizozemci a Nory.

Čítať ďalej
  • 20.07. 2018
  • Armáda ČR

Knižné novinky