ATM

Špecializovaný mesačník zameraný na všetky oblasti vojenstva, distribuovaný v ČR a SR. Pre svoju odbornú úroveň, rozsah, náklad a vytvorenú distribučnú sieť má v oboch krajinách výsadné postavenie v príslušnom mediálnom segmente. Vychádza od roku 1969. Obsah: informácie o aktuálnych ozbrojených konfliktoch, misiách či cvičeniach vo svete; novinky medzi pozemnou, leteckou i námornou vojenskou technikou; články venované histórii vojenstva. Špeciálne vydania ATM a ATM International k výstavám IDET, IDEB, Eurosatory a ďalším.

Odchod veliteľa plo Igla do zálohy

V piatok 1. februára sa na nástupisku protilietadlovej raketovej brigády v Nitre konal slávnostný nástup pri príležitosti odchodu veliteľa protilietadlového oddielu (plo) Igla majora Martina Ďuračku do personálnej zálohy.

Čítať ďalej
  • 07.02. 2019
  • plrb

Výber vojakov do misie UNFICYP

V dňoch 29. až 31. januára 2019 sa v priestoroch Taktického krídla Sliač uskutočnil prvotný výber profesionálnych vojakov z celého spektra Ozbrojených síl SR do misie UNFICYP s predbežným termínom rotácie september 2019.

Čítať ďalej
  • 07.02. 2019
  • tks

Trebišovčania sa pripravujú v Slanských vrchoch

V priestoroch posádkového cvičiska Veľké Ozorovce na východných svahoch Slanských vrchov sa v prvé dva týždne februára pripravujú v zvládaní taktickej prípravy príslušníci druhej mechanizovanej roty trebišovského zmiešaného mechanizovaného práporu.

Čítať ďalej
  • 07.02. 2019
  • Ministerstvo obrany SR

Vojáci se připravovali na misi v Mali

Do závěrečné fáze přípravy do zahraniční operace v Mali vstoupili tento týden vojáci 13. úkolového uskupení EUTM-M. Odborně taktické cvičení pod řízením Velitelství výcviku – Vojenské akademie (VeV-VA) probíhá od 4. do 8. února v celém vojenském prostoru Boletice. Poprvé se výcviku účastní také dva francouzští kadeti z Vojenské akademie v Bretani. K nácviku odsunu zraněných nebo záchrany odloučených osob vojáci využívají i vrtulník W-3A Sokol letecké základny Praha-Kbely.

Čítať ďalej
  • 06.02. 2019
  • Armáda ČR

Bezpečnostní rada státu vzala na vědomí

Dlouhodobý výhled pro obranu


Bezpečnostní rada státu v pondělí 4. února 2019 projednala a vzala na vědomí dokument Dlouhodobý výhled pro obranu 2035. Bezpečnostní prostředí ve světě se v posledních letech postupně zhoršuje a tomu bude odpovídat charakter ozbrojených sil ČR. Budou mobilní, schopné rychlé reakce, vybavené moderní technikou a materiálem s kvalitním a dobře vycvičeným personálem schopným interoperability se spojenci.

Čítať ďalej
  • 06.02. 2019
  • Ministerstvo obrany ČR

Knižné novinky