ATM

Špecializovaný mesačník zameraný na všetky oblasti vojenstva, distribuovaný v ČR a SR. Pre svoju odbornú úroveň, rozsah, náklad a vytvorenú distribučnú sieť má v oboch krajinách výsadné postavenie v príslušnom mediálnom segmente. Vychádza od roku 1969. Obsah: informácie o aktuálnych ozbrojených konfliktoch, misiách či cvičeniach vo svete; novinky medzi pozemnou, leteckou i námornou vojenskou technikou; články venované histórii vojenstva. Špeciálne vydania ATM a ATM International k výstavám IDET, IDEB, Eurosatory a ďalším.

Presuny vojenskej techniky cez územie SR

Ministerstvo obrany SR upozorňuje obyvateľov Slovenska na presuny vojenskej techniky zahraničných ozbrojených síl, ktoré sú naplánované v období od 6. do 12. augusta 2018. Celkovo by malo ísť o 15 cestných presunov zahraničných vojsk, pričom pôjde predovšetkým o presun amerických a poľských vojakov.

Čítať ďalej
  • 06.08. 2018
  • Ministerstvo obrany SR

Poděkování za přínos českých vojáků

slyšel český velvyslanec na kábulské základně


Velvyslanec České republiky v Kábulu Petr Štěpánek navštívil v úterý 31. července příslušníky 17. úkolového uskupení Armády České republiky a velitele letecké základny HKIA brigádního generála Hasana Hüseyina Kanbura.

Čítať ďalej
  • 03.08. 2018
  • Armáda ČR

Komplexný štábny nácvik plrb

V dňoch 31. júla až 3. augusta prebiehal na pôde Protilietadlovej raketovej brigády Nitra (plrb) komplexný štábny nácvik (KŠN) ako súčasť prípravy na cvičenie Air Shield 2018 (AISD 18).

Čítať ďalej
  • 03.08. 2018
  • plrb

Přes 110 absolventů Univerzity obrany

pozbylo status studenta a stalo se důstojníky


Téměř uprostřed prázdnin, 27. července, uspořádala jediná vojenská vysoká škola v České republice slavnostní vyřazení svých absolventů na centrálním brněnském náměstí Svobody. Stalo se tak podruhé v historii Univerzity obrany, kdy škola prokázala svou sounáležitost s městem, v němž sídlí. Odchodu 114 dosavadních studentů Univerzity obrany na první pozice jejich vojenské kariéry tak přihlížela i veřejnost.

Čítať ďalej
  • 02.08. 2018
  • Ministerstvo obrany ČR

Vrchní predstavitelia UNFICYP prišli

do Sektoru 4 odovzdať medaile


Špeciálna predstaviteľka generálneho tajomníka OSN Elizabeth Spehar a veliteľ síl generálmajor Mohammad Humayun Kabir navštívili Sektor 4 pri príležitosti odovzdávania medailí za službu v operácii UNFICYP. Ceremónia sa konala dňa 24. júla 2018 a zúčastnili sa jej vysoko postavení predstavitelia veliteľstva misie na Cypre. Vojakov prišli tiež pozdraviť veľvyslanec SR na Cypre Jeho Excelencia Pán Ján Škoda a veľvyslankyňa ČR Jej Excelencia Pani Helena Bambasová.

Čítať ďalej
  • 02.08. 2018
  • UNFICYP

Knižné novinky