ATM

Špecializovaný mesačník zameraný na všetky oblasti vojenstva, distribuovaný v ČR a SR. Pre svoju odbornú úroveň, rozsah, náklad a vytvorenú distribučnú sieť má v oboch krajinách výsadné postavenie v príslušnom mediálnom segmente. Vychádza od roku 1969. Obsah: informácie o aktuálnych ozbrojených konfliktoch, misiách či cvičeniach vo svete; novinky medzi pozemnou, leteckou i námornou vojenskou technikou; články venované histórii vojenstva. Špeciálne vydania ATM a ATM International k výstavám IDET, IDEB, Eurosatory a ďalším.

Slovenskí absolventi elitného kurzu Komando

V taktických situáciách a činnostiach blížiacich sa reálnym bojovým podmienkam, so zvýšenou psychickou a fyzickou záťažou, prebiehal v termíne od 23. októbra 2017 do 17. novembra 2017 v Českej republike kurz Komando.

Čítať ďalej
  • 27.11. 2017
  • Ozbrojené sily SR

Inšpekcia techniky kontingentu na Cypre

Dňa 7. a 8. novembra 2017 sa v Sektore 4 v priestoroch kempu Generála Štefánika (CGS) vo Famaguste a v kempe Tatry na veliteľstve UNFICYP v Nikózii konala pravidelná inšpekcia operačnej pripravenosti techniky vo vlastníctve kontingentu (Operational Readiness Inspection of Contingent owned equipment – ORI COE).

Čítať ďalej
  • 24.11. 2017
  • UNFICYP

Výcviky pre II. rotáciu do operácie Sophia II

V súvislosti s plánovaným nasadením príslušníkov Vojenskej polície v operácii EUNAVFOR MED SOPHIA na začiatku budúceho roka sa 14 príslušníci Oddelenia krízového manažmentu Vlkanová a Prešov zúčastňujú v termíne od 9. 10. do 1. 12. 2017 nadnárodného výcviku na námornej základni Eckernfӧrde a Neustadt in Holstein v Spolkovej republike Nemecko.

Čítať ďalej
  • 24.11. 2017
  • Vojenská polícia SR

Knižné novinky