ATM

Špecializovaný mesačník zameraný na všetky oblasti vojenstva, distribuovaný v ČR a SR. Pre svoju odbornú úroveň, rozsah, náklad a vytvorenú distribučnú sieť má v oboch krajinách výsadné postavenie v príslušnom mediálnom segmente. Vychádza od roku 1969. Obsah: informácie o aktuálnych ozbrojených konfliktoch, misiách či cvičeniach vo svete; novinky medzi pozemnou, leteckou i námornou vojenskou technikou; články venované histórii vojenstva. Špeciálne vydania ATM a ATM International k výstavám IDET, IDEB, Eurosatory a ďalším.

20. ročník ankety Vojenský čin roka

Ministerstvo obrany SR vyhlásilo na slávnostnom galavečere dňa 13. júna laureátov jubilejného 20. ročníka ankety Vojenský čin roka. Ocenenia boli udeľované v kategóriách: záchrana života, pomoc verejnosti a priateľ armády.

Čítať ďalej
  • 04.07. 2017
  • plrb

Taktické cvičenie Blue Beret

V priestoroch posádkového cvičiska Kolíňanský vrch v dňoch 27. a 28. 6. 2017 sa uskutočnilo taktické cvičenie príslušníkov OS SR zaradených do operácie UNFICYP Cyprus, rotácia september 2017, čím vyvrcholila trojtýždňová intenzívna príprava na pôde protilietadlovej raketovej brigády (plrb) Nitra.

Čítať ďalej
  • 03.07. 2017
  • UNFICYP

T-72B3

V roce 2011 ruské ministerstvo obrany zastavilo akvizici nových vozů série T-90. Do zavedení tanku nové generace na platformě Armata proto měly být vyčleněné finanční prostředky investovány do modernizace vozidel nejpočetnější řady T-72. Z několika alternativ bylo vybráno provedení T-72B3, jež představuje vylepšený T-72B, který se některými bojovými schopnostmi přibližuje strojům T-90A.

Čítať ďalej
  • 30.06. 2017
  • Martin Smíšek

Rotácia UNFICYP je pripravená na cvičenie

Druhý týždeň prípravy na vyslanie do operácie UNFICYP sa pre cvičiacich začal prednáškami z teórie ohľadom zvládania davu, systémom hlásení, GPS systémom, hlásny systém MGRS, teória mínovej bezpečnosti a vyjednávania. Nadobudnuté znalosti z teoretickej časti prípravy si cvičiace jednotky precvičili v treťom týždni počas odbornej prípravy na Posádkovom cvičisku Koliňanský vrch.

Čítať ďalej
  • 27.06. 2017
  • UNFICYP

Knižné novinky