ATM

Špecializovaný mesačník zameraný na všetky oblasti vojenstva, distribuovaný v ČR a SR. Pre svoju odbornú úroveň, rozsah, náklad a vytvorenú distribučnú sieť má v oboch krajinách výsadné postavenie v príslušnom mediálnom segmente. Vychádza od roku 1969. Obsah: informácie o aktuálnych ozbrojených konfliktoch, misiách či cvičeniach vo svete; novinky medzi pozemnou, leteckou i námornou vojenskou technikou; články venované histórii vojenstva. Špeciálne vydania ATM a ATM International k výstavám IDET, IDEB, Eurosatory a ďalším.

Armádní generál Petr Pavel

převzal Kříž obrany státu


Ministr obrany Lubomír Metnar dnes předal společně s Karlou Šlechtovou a za přítomnosti velení Armády ČR nejvyšší resortní vyznamenání, Kříž obrany státu, armádnímu generálovi Petru Pavlovi. Ocenili tak jeho celoživotní službu České republice a zároveň jeho tříleté působení ve funkci předsedy Vojenského výboru NATO.

Čítať ďalej
  • 28.08. 2018
  • Ministerstvo obrany ČR

Americká návšteva na Stredisku CIMIC a PSYOPS

Veliteľ 415.práporu pre civilné záležitosti (415 Civil Affairs Batallion) Armády USA podplukovník Gerard Walsh navštívil dňa 22.8.2018 Stredisko CIMIC a PSYOPS v Martine. Na stredisku od 1.7.2018 pôsobí jeden z jeho poradných tímov pre civilné záležitosti (Civil Affairs Team, ďalej len „CAT“) pod vedením kapitána Ryana Kildowa ako pomoc pri rozvoji spôsobilosti CIMIC v OS SR.

Čítať ďalej
  • 28.08. 2018
  • Pozemné sily OS SR

Lehká obrněná vozidla TITUS 6x6

dodá společnost Eldis Pardubice


Kolegium ministra obrany ve čtvrtek 23. srpna jednohlasně schválilo změnu dodavatele lehkých obrněných vozidel TITUS 6x6 pro Armádu České republiky. Dodavatelem bude společnost Eldis Pardubice, s.r.o., která je držitelem příslušné bezpečnostní prověrky a získala i licenci od francouzského výrobce nástavby Nexter Systems.

Čítať ďalej
  • 27.08. 2018
  • Ministerstvo obrany ČR

Medzinárodné cvičenie Joint Fires II 2018

s účasťou 37 slovenských profesionálov


V dňoch 20. až 31. augusta 2018 sa v priestore Vojenského újezdu Hradište, Česká republika zúčastňuje 37 príslušníkov Pozemných síl Ozbrojených síl Slovenskej republiky medzinárodného cvičenia Joint Fires II 2018. Cvičenia sa pozemné sily zúčastňujú od roku 2017 a predstavuje spoločnú výcvikovú aktivitu jednotiek palebnej podpory Ozbrojených síl Slovenskej republiky, Ozbrojených síl Poľskej republiky a Armády Českej republiky. Príslušníci pozemných síl plnia úlohy delostreleckého prieskumu a dopĺňajú štáb cvičiacich jednotiek na jednotlivých úrovniach velenia.

Čítať ďalej
  • 27.08. 2018
  • Pozemné sily OS SR

Slávnostné privítanie príslušníkov OS SR

EUFOR-ALTHEA a Resolute Support


Pri príležitosti privítania príslušníkov Ozbrojených síl Slovenskej republiky vracajúcich sa z operácií EUFOR-ALTHEA v Bosne a Hercegovine a Resolute Support v Afganistane sa dňa 24. augusta v Základni výcviku a mobilizačného doplňovania Martin uskutočnil slávnostný nástup.

Čítať ďalej
  • 27.08. 2018
  • ZaVaMD

Knižné novinky