ATM

Špecializovaný mesačník zameraný na všetky oblasti vojenstva, distribuovaný v ČR a SR. Pre svoju odbornú úroveň, rozsah, náklad a vytvorenú distribučnú sieť má v oboch krajinách výsadné postavenie v príslušnom mediálnom segmente. Vychádza od roku 1969. Obsah: informácie o aktuálnych ozbrojených konfliktoch, misiách či cvičeniach vo svete; novinky medzi pozemnou, leteckou i námornou vojenskou technikou; články venované histórii vojenstva. Špeciálne vydania ATM a ATM International k výstavám IDET, IDEB, Eurosatory a ďalším.

Odborníci se školili na nové Pandury

Osm instruktorů, specialistů na komunikační a informační systémy, absolvovalo v druhé polovině února u Centra zabezpečení oprav Lázně Bohdaneč kurz na obsluhu nových kolových obrněných vozidel Pandur. Armáda před měsícem převzala dvě vozidla ve verzi velitelsko-štábní a dvě spojovací. Do konce tohoto roku mají vojáci dostat ještě šestnáct kusů.

Čítať ďalej
  • 03.03. 2020
  • Armáda ČR

Veliteľ žpr vyhodnotil výcvikový rok 2019

V priestoroch ženijného práporu Sereď sa 28. februára uskutočnilo veliteľské zhromaždenie veliteľa ženijného práporu s cieľom vyhodnotiť splnenie úloh výcvikového roku 2019 a zdôrazniť rozhodujúce úlohy výcvikového roku 2020.

Čítať ďalej
  • 03.03. 2020
  • žpr

Veliteľské zhromaždenie 11. mpr Martin

V piatok 28. februára sa v priestoroch kasárni SNP v Martine uskutočnilo veliteľské zhromaždenie veliteľa 11. mechanizovaného práporu podplukovníka Rudolfa Ďurníka. Zhromaždenia sa zúčastnili hlavní funkcionári veliteľstva a štábu, velitelia rôt, veliaci poddôstojníci rôt a velitelia čiat.

Čítať ďalej
  • 03.03. 2020
  • 11. mpr

Samohybné protilietadlové raketové komplety Tor

Nešťastný zostrel civilného dopravného lietadla 8. januára 2020 v Iráne znova zvýšil záujem verejnosti o samohybný protilietadlový raketový komplet Tor. Práve omyl obslúh takého kompletu iránskych ozbrojených síl má na svedomí túto katastrofu.

Čítať ďalej
  • 03.03. 2020
  • Miroslav Gyűrösi

Knižné novinky