ATM

Špecializovaný mesačník zameraný na všetky oblasti vojenstva, distribuovaný v ČR a SR. Pre svoju odbornú úroveň, rozsah, náklad a vytvorenú distribučnú sieť má v oboch krajinách výsadné postavenie v príslušnom mediálnom segmente. Vychádza od roku 1969. Obsah: informácie o aktuálnych ozbrojených konfliktoch, misiách či cvičeniach vo svete; novinky medzi pozemnou, leteckou i námornou vojenskou technikou; články venované histórii vojenstva. Špeciálne vydania ATM a ATM International k výstavám IDET, IDEB, Eurosatory a ďalším.

Medzinárodné cvičenie Lampart 2018

Dňa 12. novembra 2018 boli vyslaní vybraní príslušníci 22. mechanizovaného práporu Michalovce pod velením kapitána Antona Novotného na jednoúrovňové medzinárodné cvičenie Lampart 2018. Cvičenie sa uskutoční vo výcvikovom priestore Deba v Poľskej republike. Na cvičení sa zúčastnia profesionálni vojaci z Poľska, Česka, Slovenska a Maďarska. Spoločné cvičenie krajín V4 bude zamerané na vykonávanie defenzívnych operácií na vlastnom území.

Čítať ďalej
  • 15.11. 2018
  • 22. mpr

Strakoničtí vojáci bránili kasárna

před útokem teroristů


Strakoničtí vojáci mají za sebou náročné období. Zatímco dvě stovky příslušníků 25. protiletadlového raketového pluku se ještě minulý týden účastnily cvičení Trident Juncture 2018 v Norsku, jejich kolegové absolvovali v domovské posádce ve Strakonicích nácvik Národního posilového systému protivzdušné obrany České republiky.

Čítať ďalej
  • 14.11. 2018
  • 25- plrp

Sedm desítek nových záložníků a dobrovolníků

složilo vojenskou přísahu


V závěru minulého týdne se uskutečnilo v Dědicích slavnostní vyřazení 74 absolventů letošního posledního kurzu základní přípravy pro nové příslušníky aktivní zálohy a účastníky dobrovolného vojenského cvičení.

Čítať ďalej
  • 14.11. 2018
  • Armáda ČR

Vojenská zdravotnická služba

převzala nové sanitní vozy


Ředitel Sekce podpory Ministerstva obrany generálmajor Jaromír Zůna v pátek 9. listopadu navštívil Centrum zdravotnického materiálu v Bystřici pod Hostýnem, aby si prohlédl nová vozidla pro vojenské zdravotníky. Polovinu z těchto 18 objednaných vozů tento týden převzala Agentura vojenského zdravotnictví.

Čítať ďalej
  • 14.11. 2018
  • Armáda ČR

Minister obrany P. Gajdoš rokoval

s izraelským veľvyslancom Z. A. Vapnim


Minister obrany SR Peter Gajdoš prijal včera na pôde rezortu obrany izraelského veľvyslanca Zvi Avinera Vapniho. V rámci rokovania sa venovali otázkam možnej bilaterálnej spolupráce a šéfovi rezortu obrany predstavil aj nového pridelenca obrany Izraelského štátu akreditovaného na Slovensku plk. Itaia Brina.

Čítať ďalej
  • 14.11. 2018
  • Ministerstvo obrany SR

Knižné novinky