ATM

Špecializovaný mesačník zameraný na všetky oblasti vojenstva, distribuovaný v ČR a SR. Pre svoju odbornú úroveň, rozsah, náklad a vytvorenú distribučnú sieť má v oboch krajinách výsadné postavenie v príslušnom mediálnom segmente. Vychádza od roku 1969. Obsah: informácie o aktuálnych ozbrojených konfliktoch, misiách či cvičeniach vo svete; novinky medzi pozemnou, leteckou i námornou vojenskou technikou; články venované histórii vojenstva. Špeciálne vydania ATM a ATM International k výstavám IDET, IDEB, Eurosatory a ďalším.

Četař Vrána oceněn za záchranu života

V pondělí 20. července předal náčelník Generálního štábu Armády ČR armádní generál Aleš Opata ocenění Laudi Memorabilis a plaketu Za záchranu lidského života četaři Antonínu Vránovi. Starší řidič–specialista 41. mechanizovaného praporu zachránil život šedesátiletému muži, který zkolaboval a přestal dýchat. Stalo se to koncem dubna v obchodním centru Baumax v Chomutově.

Čítať ďalej
  • 21.07. 2020
  • Armáda ČR

Generál Opata ocenil rektora Univerzity obrany

V pondělí 20. července ocenil náčelník Generálního štábu Armády ČR armádní generál Aleš Opata rektora-velitele Univerzity obrany v Brně brigádního generála Bohuslava Přikryla čestným odznakem armády Za zásluhy. Medaile je poděkováním za významný osobní podíl na rozvoji spolupráce s Armádou České republiky v oblasti přípravy a vzdělávání personálu.

Čítať ďalej
  • 21.07. 2020
  • Armáda ČR

Minister obrany Jaroslav Naď rokoval

s rumunskou veľvyslankyňou S. Arhire


V diskusii o aktuálnych otázkach obrany a bezpečnosti vrátane súčasných výziev v medzinárodnom prostredí, potvrdili včera na pôde rezortu obrany minister obrany Jaroslav Naď a veľvyslankyňa Rumunska Steluţa Arhire záujem o ďalší rozvoj a prehlbovanie spolupráce v tejto oblasti medzi oboma štátmi tak na bilaterálnej, ako aj multilaterálnej úrovni.

Čítať ďalej
  • 21.07. 2020
  • Ministerstvo obrany SR

Príslušníci 2. mb cez víkend opäť pomáhali

Na základe požiadavky krízového štábu poskytli príslušníci 2.mechanizovanej brigády uplynulý víkend, 18. a 19. júla, sily a prostriedky na odstránenie následkov povodne, ktorá zasiahla obec Ňagov v okrese Medzilaborce.

Čítať ďalej
  • 21.07. 2020
  • 2. mb

Military Skills na Cypre v rukách

slovenských vojenských policajtov


Veliteľstvo misie FMPU (Force Military Police Unit) v Cypesrkej Nikozii tak ako každý rok, tak aj teraz organizovalo 15. júla 2020 súťaž Military Skills.

Čítať ďalej
  • 20.07. 2020
  • Vojenská polícia SR

Knižné novinky