ATM

Špecializovaný mesačník zameraný na všetky oblasti vojenstva, distribuovaný v ČR a SR. Pre svoju odbornú úroveň, rozsah, náklad a vytvorenú distribučnú sieť má v oboch krajinách výsadné postavenie v príslušnom mediálnom segmente. Vychádza od roku 1969. Obsah: informácie o aktuálnych ozbrojených konfliktoch, misiách či cvičeniach vo svete; novinky medzi pozemnou, leteckou i námornou vojenskou technikou; články venované histórii vojenstva. Špeciálne vydania ATM a ATM International k výstavám IDET, IDEB, Eurosatory a ďalším.

#VimeCoMame

MO ČR podporuje český obranný průmysl


Náměstek Sekce průmyslové spolupráce Ministerstva obrany ČR Tomáš Kopečný včera oficiálně zahájil kampaň: „Víme, co máme“. Jejím cílem je přiblížit veřejnosti kapacity českého obranného průmyslu. Na sociálních sítích MO ČR bude postupně představeno 9 klíčových firem, které dodávají své produkty mj. také pro Armádu ČR. Celou sérii videí provází právě náměstek Kopečný.

Čítať ďalej
  • 21.10. 2020
  • Ministerstvo obrany ČR

Pozitívne ohlasy zo zahraničia

Minulý týždeň sa pod záštitou NATO MP COE a v spolupráci s UKR MLOS (ukrajinská vojenská polícia) konal webinár na tému Vojenská polícia v Hybridnej vojne.

Čítať ďalej
  • 21.10. 2020
  • Vojenská polícia

Aktuálne informácie k celoplošnému testovaniu

obyvateľstva SR na prítomnosť Covid-19
(aktualizácie k 20. 10. 2020)


Minister obrany SR Jaroslav Naď a náčelník Generálneho štábu OS SR gen. Daniel Zmeko dnes informovali prezidentku SR a zároveň hlavnú veliteľku Ozbrojených síl SR, Zuzanu Čaputovú, ako aj členov Bezpečnostnej rady SR o podrobnostiach prípravy celoplošného testovania obyvateľstva na prítomnosť ochorenia Covid-19. Ako uviedol šéf rezortu obrany, počet nezodpovedaných otázok je už v súčasnosti malý.

Čítať ďalej
  • 21.10. 2020
  • Ministerstvo obrany SR

Aktuálne informácie k celoplošnému testovaniu

obyvateľstva SR na prítomnosť Covid-19


Profesionálni vojaci sú v týchto chvíľach v teréne na Orave a v Bardejove, kde spolu s predstaviteľmi miestnej samosprávy fyzicky navštevujú navrhované odberné miesta. Kontrolujú, či tieto návrhy spĺňajú podmienky pre bezpečné testovanie obyvateľstva.

Čítať ďalej
  • 21.10. 2020
  • Ministerstvo obrany SR

Aktuální informace k výstavbě záložního

zdravotnického zařízení v Letňanech


Dnes v 8.00 hodin byl zahájen přesun materiálu dvou polních nemocnic z areálu Agentury vojenského zdravotnictví v Hradci Králové směrem po dálnici D11 do areálu výstaviště PVA EXPO Praha Letňany.

Čítať ďalej
  • 19.10. 2020
  • Armáda ČR

Knižné novinky