ATM

Špecializovaný mesačník zameraný na všetky oblasti vojenstva, distribuovaný v ČR a SR. Pre svoju odbornú úroveň, rozsah, náklad a vytvorenú distribučnú sieť má v oboch krajinách výsadné postavenie v príslušnom mediálnom segmente. Vychádza od roku 1969. Obsah: informácie o aktuálnych ozbrojených konfliktoch, misiách či cvičeniach vo svete; novinky medzi pozemnou, leteckou i námornou vojenskou technikou; články venované histórii vojenstva. Špeciálne vydania ATM a ATM International k výstavám IDET, IDEB, Eurosatory a ďalším.

V Náměšti se připravuje první specialista

z řad aktivních záloh na výškové práce


V listopadu se naposledy v tomto roce sešli příslušníci roty aktivní zálohy u 22. základny vrtulníkového letectva, aby společně završili svůj roční výcvik zaměřený na komplexní přípravu jednotlivce.

Čítať ďalej
  • 30.11. 2018
  • 22. zVrL

Slavnostní nástup Vojenské policie ČR

Ocenění za službu, vyznamenání za významný přínos, ale i předání pamětních medailí Vojenské policie. Tak vypadal dnešní nástup Velitelství ochranné služby Vojenské policie v hotelu DAP na Vítězném náměstí v Praze. Slavnostní chvíle byla završena předáním šeků rodinám vojenských policistů, jejichž děti Mireček a Natálka jsou handicapované.

Čítať ďalej
  • 30.11. 2018
  • Ministerstvo obrany ČR

Stretnutie výcvikových a vzdelávacích center NATO

Akadémia ozbrojených síl generála Milana Rastislava Štefánika (AOS) sa v uplynulých dňoch odprezentovala na Trhu partnerských výcvikových a vzdelávacích centier NATO (PTEC) v Bruseli. Cieľom stretnutia 23 inštitúcií z celého sveta bolo predstavenie aktivít, výmena skúseností, ako aj diskusia o možnostiach ďalšej spolupráce v oblasti vojenského vzdelávania a odborného výcviku.

Čítať ďalej
  • 30.11. 2018
  • Ministerstvo obrany SR

Medzinárodná konferencia Danubia Bridge 2018

Špecialisti civilno-vojenskej spolupráce (ďalej len CIMIC) a psychologických operácií (ďalej len PSYOPS) Ozbrojených síl Slovenskej republiky zorganizovali 19. - 23. novembra 2018 v priestoroch Strediska CIMIC a PSYOPS v posádke Martin medzinárodnú konferenciu Danubia Bridge 2018.

Čítať ďalej
  • 30.11. 2018
  • Pozemné sily OS SR

Knižné novinky