ATM

Špecializovaný mesačník zameraný na všetky oblasti vojenstva, distribuovaný v ČR a SR. Pre svoju odbornú úroveň, rozsah, náklad a vytvorenú distribučnú sieť má v oboch krajinách výsadné postavenie v príslušnom mediálnom segmente. Vychádza od roku 1969. Obsah: informácie o aktuálnych ozbrojených konfliktoch, misiách či cvičeniach vo svete; novinky medzi pozemnou, leteckou i námornou vojenskou technikou; články venované histórii vojenstva. Špeciálne vydania ATM a ATM International k výstavám IDET, IDEB, Eurosatory a ďalším.

Presuny vojenskej techniky cez územie SR

Ministerstvo obrany SR upozorňuje obyvateľov Slovenska na presuny vojenskej techniky zahraničných ozbrojených síl, ktoré sú naplánované v období od 3. do 9. septembra 2018. Celkovo by malo ísť o 38 cestných presunov zahraničných vojsk, pričom pôjde predovšetkým o presun amerických a poľských vojakov.

Čítať ďalej
  • 03.09. 2018
  • Ministerstvo obrany SR

80 chemických obrněných vozidel Iveco

pro Armádu České republiky


Náměstek ministra obrany pro řízení sekce vyzbrojování a akvizic Daniel Koštoval včera společně s ředitelem Vojenského výzkumného ústavu (VVÚ) Pavlem Čudou podepsal smlouvu na dodávky celkem 80 lehkých obrněných vozidel (LOV) Iveco pro chemické specialisty Armády České republiky celkem za více než 5 miliard korun.

Čítať ďalej
  • 31.08. 2018
  • Ministerstvo obrany ČR

Více než 150 vojínů a vojínek

složilo slavnostní přísahu ve Vyškově


Ve čtvrtek 30. srpna opět ožilo vyškovské náměstí desítkami vojáků a vojákyň. Vojenskou přísahu před zraky veřejnosti a za přeletu dvou bojových vrtulníků Mi-24 absolvovali další příslušníci kurzů základní přípravy Velitelství výcviku – Vojenské akademie (VeV-VA).

Čítať ďalej
  • 31.08. 2018
  • Armáda ČR

Soutěž průzkumných hlídek na Libavé

Soutěž průzkumných hlídek, která ve vojenském prostoru Libavá začala v pondělí 27. srpna, je u konce. Své schopnosti si zde prověřilo celkem 18 týmů z různých útvarů Armády ČR, mezi nimiž nechyběly ani hlídky z Ozbrojených sil Slovenské republiky či aktivní zálohy 102. průzkumného praporu Prostějov. Do cíle dorazila patnáctka nejlepších.

Čítať ďalej
  • 31.08. 2018
  • Armáda ČR

Ministerstvo obrany SR predstaví vozidlo 8x8

tento týždeň na víkendových podujatiach


Ministerstvo obrany SR predstaví tento týždeň na víkendových podujatiach verejnosti prototyp bojového obrneného vozidla 8x8. Nové vozidlo si budú môcť pozrieť v sobotu návštevníci Dňa otvorených dverí Národnej rady SR v Bratislave a v nedeľu tí, ktorí navštívia Medzinárodné letecké dni SIAF 2018 na Leteckej základni Sliač. V stredu ho rezort predstavil verejnosti v rámci celoštátnych osláv Slovenského národného povstania v Banskej Bystrici.

Čítať ďalej
  • 31.08. 2018
  • Ministerstvo obrany SR

Knižné novinky