ATM

Špecializovaný mesačník zameraný na všetky oblasti vojenstva, distribuovaný v ČR a SR. Pre svoju odbornú úroveň, rozsah, náklad a vytvorenú distribučnú sieť má v oboch krajinách výsadné postavenie v príslušnom mediálnom segmente. Vychádza od roku 1969. Obsah: informácie o aktuálnych ozbrojených konfliktoch, misiách či cvičeniach vo svete; novinky medzi pozemnou, leteckou i námornou vojenskou technikou; články venované histórii vojenstva. Špeciálne vydania ATM a ATM International k výstavám IDET, IDEB, Eurosatory a ďalším.

Vojáci v Bagramu změřili své síly

ve střeleckých dovednostech


Ve dnech 13. a 14. března se na základně Bagram uskutečnila střelecká soutěž pod názvem TF LION. Celkem 122 vojáků z Polska, USA, Gruzie a České republiky změřilo své síly ve střeleckých dovednostech. Soutěžní klání uspořádali příslušníci 11. strážní roty BAF.

Čítať ďalej
  • 21.03. 2019
  • Armáda ČR

Minister Gajdoš rokoval s britským veľvyslancom

Andrewom. J. Garthom


Minister obrany SR Peter Gajdoš dnes na pôde rezortu obrany rokoval s veľvyslancom Spojeného kráľovstva Veľkej Británie a Severného Írska Andrewom J. Garthom. Pri tejto príležitosti ocenil doterajšiu bilaterálnu spoluprácu v oblasti obrany medzi Slovenskou republikou a Veľkou Britániou a vyzdvihol spoločné aktivity oboch krajín v oblasti vzdelávania a výcviku.

Čítať ďalej
  • 21.03. 2019
  • Ministerstvo obrany SR

Návšteva Ministra obrany SR v posádke Prešov

Dňa 19. marca 2019 navštívil Minister obrany SR Peter Gajdoš útvary OS SR dislokované v posádke Prešov. V rámci dopoludňajšieho programu ho v priestoroch Veliteľstva 2. mechanizovanej brigády privítal veliteľ 2. mb – brigádny generál Vladimír Kubáň, ktorý mu následne predstavil kľúčové úlohy 2. mb, stanovené v tomto výcvikovom roku a informoval ministra obrany o súčasnom stave kľúčovej techniky a personálu.

Čítať ďalej
  • 21.03. 2019
  • 2. mb

MO ČR podepsalo smlouvu na kontejnery

na PHM pro doplňování pozemní techniky


V pondělí 18. března zástupci Ministerstva obrany a společnosti KOBIT spol. s r. o. podepsali smlouvu na dodávku kontejnerů na pohonné hmoty (PHM) pro doplňování pozemní techniky. Za resort obrany smlouvu podepsal pověřený náměstek pro řízení sekce vyzbrojování a akvizic MO Filip Říha.

Čítať ďalej
  • 19.03. 2019
  • Ministerstvo obrany ČR

Knižné novinky