ATM

Špecializovaný mesačník zameraný na všetky oblasti vojenstva, distribuovaný v ČR a SR. Pre svoju odbornú úroveň, rozsah, náklad a vytvorenú distribučnú sieť má v oboch krajinách výsadné postavenie v príslušnom mediálnom segmente. Vychádza od roku 1969. Obsah: informácie o aktuálnych ozbrojených konfliktoch, misiách či cvičeniach vo svete; novinky medzi pozemnou, leteckou i námornou vojenskou technikou; články venované histórii vojenstva. Špeciálne vydania ATM a ATM International k výstavám IDET, IDEB, Eurosatory a ďalším.

Ohnivý dech draka

Tlakové plamenomety v čínských službách


Klasické tlakové plamenomety vrhající hořlavou kapalnou směs bývají obvykle považovány za zastaralé. V několika armádách se však dosud provozují, a ačkoliv jde převážně o státy třetího světa, do seznamu patří rovněž Čína. Jejím ozbrojeným silám se plamenomety velice osvědčily a v určitých situacích se stále pokládají za užitečné.

Čítať ďalej
  • 16.02. 2018
  • Lukáš Visingr

Rekrutační automobily v kabátu z VHÚ Praha

Akademický malíř Pavel Holý z Vojenského historického ústavu Praha je autorem výtvarného řešení automobilů Armády České republiky, které budou působit v rámci náboru nových vojáků. Automobily byly veřejnosti představeny poslední listopadový den před budovou Generálního štábu Armády České republiky.

Čítať ďalej
  • 16.02. 2018
  • VHÚ Praha

Príspevok Ozbrojených síl SR pre Irak

je v NATO vysoko hodnotený


Slovenský príspevok pre Irak je zo strany spojencov vysoko hodnotený, čo potvrdzuje aj rozhodnutie viacerých krajín refundovať rezortu obrany náklady spojené s pôsobením príslušníkov Ozbrojených síl SR v tejto krajine.

Čítať ďalej
  • 16.02. 2018
  • Ministerstvo obrany SR

Izraelské firmy se mohou nově ucházet o tendry

Severoatlantické aliance


Před několika dny velvyslanec Izraele v Evropské unii a Severoatlantické alianci Aharon Leshno-Yaar podepsal dohodu o logistice s agenturou pro podporu a veřejné zakázky Severoatlantické aliance NSPA. Tato dohoda umožňuje izraelským firmám nabízet své výrobky a služby v rámci tendrů NATO i jejich jednotlivých členských zemí.

Čítať ďalej
  • 15.02. 2018
  • Daniel Potocký

Slovensko je aktívnym členom NATO

Aktívna účasť slovenských vojakov v Afganistane, Iraku, ako aj ich pripravované vyslanie do Lotyšska v rámci posilnenej predsunutej prítomnosti sú dôkazom toho, že Slovensko je aktívnym členom Severoatlantickej aliancie a nie iba konzumentom výhod. Po včerajšom rokovaní ministrov obrany členských krajín NATO v Bruseli to uviedol šéf slovenského rezortu obrany Peter Gajdoš.

Čítať ďalej
  • 15.02. 2018
  • Ministerstvo obrany SR

Knižné novinky