ATM

Špecializovaný mesačník zameraný na všetky oblasti vojenstva, distribuovaný v ČR a SR. Pre svoju odbornú úroveň, rozsah, náklad a vytvorenú distribučnú sieť má v oboch krajinách výsadné postavenie v príslušnom mediálnom segmente. Vychádza od roku 1969. Obsah: informácie o aktuálnych ozbrojených konfliktoch, misiách či cvičeniach vo svete; novinky medzi pozemnou, leteckou i námornou vojenskou technikou; články venované histórii vojenstva. Špeciálne vydania ATM a ATM International k výstavám IDET, IDEB, Eurosatory a ďalším.

Soutěž průzkumných hlídek na Libavé

Soutěž průzkumných hlídek, která ve vojenském prostoru Libavá začala v pondělí 27. srpna, je u konce. Své schopnosti si zde prověřilo celkem 18 týmů z různých útvarů Armády ČR, mezi nimiž nechyběly ani hlídky z Ozbrojených sil Slovenské republiky či aktivní zálohy 102. průzkumného praporu Prostějov. Do cíle dorazila patnáctka nejlepších.

Čítať ďalej
  • 31.08. 2018
  • Armáda ČR

Ministerstvo obrany SR predstaví vozidlo 8x8

tento týždeň na víkendových podujatiach


Ministerstvo obrany SR predstaví tento týždeň na víkendových podujatiach verejnosti prototyp bojového obrneného vozidla 8x8. Nové vozidlo si budú môcť pozrieť v sobotu návštevníci Dňa otvorených dverí Národnej rady SR v Bratislave a v nedeľu tí, ktorí navštívia Medzinárodné letecké dni SIAF 2018 na Leteckej základni Sliač. V stredu ho rezort predstavil verejnosti v rámci celoštátnych osláv Slovenského národného povstania v Banskej Bystrici.

Čítať ďalej
  • 31.08. 2018
  • Ministerstvo obrany SR

Slovenský vojenský policajt zachránil

v Afganistane život americkému občanovi


Príslušník slovenskej Vojenskej polície nrtm. Radovan Januška tento týždeň zachránil v Afganistane život americkému občanovi. Príslušník slovenského kontingentu Resolute Support našiel civilného kontraktora ležať v bezvedomí na umyvárni jednej z budov. Okamžite mu poskytol prvú pomoc a dal ho do stabilizovanej polohy. Následne privolal prvú pomoc z ROLE 2 na základni HKIA.

Čítať ďalej
  • 31.08. 2018
  • Ministerstvo obrany SR

Slovensko preberie plnú zodpovednosť

za Sektor 4 misie UNFICYP na Cypre


Slovenská republika preberie od soboty 1. septembra zodpovednosť za personálne jednonárodný Sektor 4 v rámci misie UNFICYP na Cypre. Stane sa tak v súlade s implementáciou politiky OSN, ktorej cieľom je dosiahnuť jednoliatosť v sektore. Slovenskí vojaci tak prevezmú všetky doterajšie pozície partnerských krajín, a to Maďarska, Srbska a Ukrajiny.

Čítať ďalej
  • 31.08. 2018
  • Ministerstvo obrany SR

Dělostřelci z Čech, Polska a Slovenska

prověřují koordinaci a řízení palby


Na střelnici Mětikalov ve vojenském újezdu Hradiště v Doupovských horách probíhá v současné době druhá část cvičení Joint Fires 2018. Účastní se ho tři stovky vojáků a do jednotlivých prvků jsou začleněni i dělostřelci ze slovenské a polské armády.

Čítať ďalej
  • 30.08. 2018
  • Armáda ČR

Knižné novinky