ATM

Špecializovaný mesačník zameraný na všetky oblasti vojenstva, distribuovaný v ČR a SR. Pre svoju odbornú úroveň, rozsah, náklad a vytvorenú distribučnú sieť má v oboch krajinách výsadné postavenie v príslušnom mediálnom segmente. Vychádza od roku 1969. Obsah: informácie o aktuálnych ozbrojených konfliktoch, misiách či cvičeniach vo svete; novinky medzi pozemnou, leteckou i námornou vojenskou technikou; články venované histórii vojenstva. Špeciálne vydania ATM a ATM International k výstavám IDET, IDEB, Eurosatory a ďalším.

Ministerstvo obrany SR odovzdalo nemocniciam

špecializované prístroje na boj s koronavírusom


Generálny riaditeľ sekcie vyzbrojovania Ministerstva obrany SR – národný riaditeľ pre vyzbrojovanie Jozef Zekucia dnes v priestoroch EVPÚ, a. s. v Novej Dubnici odovzdal predstaviteľom nemocníc v Bratislave, Martine, Ružomberku a Košiciach špecializovanú zdravotnícku techniku. Inhalačné zariadenia, ktoré dostal rezort ako dar od Republikovej únie zamestnávateľov, budú pomáhať pri liečbe pacientov aj s koronavírusom.

Čítať ďalej
  • 30.06. 2020
  • Ministerstvo obrany SR

Minister obrany Jaroslav Naď odtajnil

hodnotenie obrany SR za rok 2019


Komplexné hodnotenie obrany Slovenskej republiky je po prvý raz od roku 2012, kedy bol dokument klasifikovaný ako vyhradený, k dispozícii aj verejnosti. Minister obrany SR Jaroslav Naď ho dnes v tejto forme predložil na rokovanie Výboru Národnej rady SR pre obranu a bezpečnosť. Cieľom odtajnenia hodnotenia obrany je otvorene informovať verejnosť o dôležitých otázkach, potrebách a problémoch zabezpečovania obrany štátu.

Čítať ďalej
  • 30.06. 2020
  • Ministerstvo obrany SR

Minister obrany Jaroslav Naď diskutoval

so zahraničnopolitickými partnermi


Minister obrany Jaroslav Naď sa dnes stretol s pridelencom obrany USA pplk. Jakubom Andrewsom pri príležitosti ukončenia jeho pôsobenia vo funkcii pridelenca.

Čítať ďalej
  • 29.06. 2020
  • Ministerstvo obrany SR

Vojaci osadili v obci Zubné náhradné premostenie,

ktoré nahradí strhnutý most


Príslušníci Ozbrojených síl SR v sobotu 27. júna v obci Zubné zabezpečili náhradné premostenie, ktoré nahradí strhnutý most a opäť spojí časti obce. Mostovka Ozbrojených síl SR bude v obci tak dlho, ako to bude potrebné.

Čítať ďalej
  • 29.06. 2020
  • Ministerstvo obrany SR

Minister obrany Naď hodnotí prvých 100 dní

vo funkcii ako náročné obdobie


Jaroslav Naď hodnotí prvých 100 dní vo funkcii ministra obrany SR ako náročné obdobie plné výziev, no zároveň ako dobrý základ pre budúcnosť v rezorte. Jeho prvé rozhodnutia a opatrenia sa týkali pomoci štátu v boji s pandémiou Covid-19, pričom od prvého dňa sa sústredil na zavedenie a dodržiavanie zásad odbornosti, otvorenej komunikácie a transparentnosti.

Čítať ďalej
  • 29.06. 2020
  • Ministerstvo obrany SR

Knižné novinky