ATM

Špecializovaný mesačník zameraný na všetky oblasti vojenstva, distribuovaný v ČR a SR. Pre svoju odbornú úroveň, rozsah, náklad a vytvorenú distribučnú sieť má v oboch krajinách výsadné postavenie v príslušnom mediálnom segmente. Vychádza od roku 1969. Obsah: informácie o aktuálnych ozbrojených konfliktoch, misiách či cvičeniach vo svete; novinky medzi pozemnou, leteckou i námornou vojenskou technikou; články venované histórii vojenstva. Špeciálne vydania ATM a ATM International k výstavám IDET, IDEB, Eurosatory a ďalším.

Štátny tajomník Marian Majer rokoval

s gruzínskou delegáciou


Štátny tajomník Ministerstva obrany SR Marian Majer v piatok 17. marca prijal v priestoroch rezortu predstaviteľov gruzínskej delegácie tamojšieho parlamentného Výboru pre obranu a bezpečnosť na čele s jeho predsedom Irakli Beraiom. Hlavnými témami stretnutia boli otázky bezpečnostného prostredia v regióne v kontexte vojny Ruska proti Ukrajine, bezpečnostné výzvy Gruzínska, ako aj jeho európska a euroatlantická integrácia a možnosti prehĺbenia bilaterálnej spolupráce v oblasti obrany a bezpečnosti.

Čítať ďalej
  • 20.03. 2023
  • Ministerstvo obrany SR

Minister obrany Jaroslav Naď podpísal

medzivládnu dohodu s Ukrajinou


Minister obrany SR Jaroslav Naď s veľvyslancom Ukrajiny v SR Myroslavom Kastranom v piatok 17. marca v priestoroch rezortu obrany podpísali zodpovedajúcu medzivládnu dohodu, predmetom ktorej je darovanie 13 stíhacích lietadiel MiG-29 a 2 kusov odpaľovacích zariadení protilietadlového raketového systému Kub, systém riadenia a tiež prislúchajúce náhradné dielce a rakety.

Čítať ďalej
  • 20.03. 2023
  • Ministerstvo obrany SR

Ako sa stať profesionálnym vojakom

– kam po skončení strednej školy


V piatok 17. marca 2023 vo Veľkom Krtíši privítali študenti z Gymnázia Augusta Horislava Škultétyho a Strednej odbornej školy profesionálnych vojakov z Regrutačnej skupiny Nitra a 13. mechanizovaného práporu Levice.

Čítať ďalej
  • 20.03. 2023
  • Personálny úrad OS SR

Tak přísaháme!

Zaznělo letos poprvé kasárnami Dědice. Vojenskou přísahu zde před zraky svých nejbližších složilo 239 úspěšných absolventů kurzu základní přípravy, mezi nimi 31 vojákyň. Převážná většina z řad rekrutů AČR, ale své zastoupení zde měli záložníci i dobrovolníci.

Čítať ďalej
  • 17.03. 2023
  • VeV-VA

Knižné novinky