ATM

Špecializovaný mesačník zameraný na všetky oblasti vojenstva, distribuovaný v ČR a SR. Pre svoju odbornú úroveň, rozsah, náklad a vytvorenú distribučnú sieť má v oboch krajinách výsadné postavenie v príslušnom mediálnom segmente. Vychádza od roku 1969. Obsah: informácie o aktuálnych ozbrojených konfliktoch, misiách či cvičeniach vo svete; novinky medzi pozemnou, leteckou i námornou vojenskou technikou; články venované histórii vojenstva. Špeciálne vydania ATM a ATM International k výstavám IDET, IDEB, Eurosatory a ďalším.

Čeští vojáci se pomalu vrací z mise v Litvě

Příslušníci 2. rotního úkolového uskupení Litva v pátek 12. července nastoupili k poslednímu nástupu v Litvě. Po šesti měsících se vrací domů. Zároveň zde končí roční působení české armády ve velikosti roty. Nastává okamžik uklízení a předání prostoru dalším koaličním partnerům.

Čítať ďalej
  • 30.07. 2019
  • Armáda ČR

Ministr Petříček navštívil vojáky v Afghánistánu

Ve čtvrtek 25. července přiletěl na letiště Hamid Karzai International Airport (HKIA) v Kábulu ministr zahraničních věcí Tomáš Petříček, který v rámci oficiální návštěvy Islámské republiky Afghánistán dále navštívil i české vojáky na velitelství mise Resolute Support (HQ RS) a na základně Bagram.

Čítať ďalej
  • 30.07. 2019
  • Armáda ČR

Nová rotácia plní úlohy v eFP Lotyšsko

MPCC - Military Police Coordination Center (MPCC) - výraz pre zoskupenie príslušníkov Vojenských polícii, ktoré pozostáva celkovo zo 6 krajín - Kanada, Španielsko, Taliansko, Slovinsko, Poľsko a samozrejme Slovenská republika. Príslušníci týchto krajín vykonávajú policajné zabezpečenie cvičiacich jednotiek zaradených v aktivite eFP v priestore vojenskej základni Adaži, Lotyšsko a to v spolupráci s miestnou Vojenskou políciou Lotyšska.

Čítať ďalej
  • 29.07. 2019
  • Vojenská polícia SR

MO SR upozorňuje na presuny vojenskej techniky

Ministerstvo obrany SR upozorňuje obyvateľov Slovenska na presuny vojenskej techniky zahraničných ozbrojených síl, ktoré sú naplánované v období od 29. júla do 4. augusta 2019. Celkovo by malo ísť o 7 cestných presunov zahraničných vojsk, pričom pôjde predovšetkým o presun amerických vojakov, ktorí sa budú presúvať v rámci operácie Atlantic Resolve.

Čítať ďalej
  • 29.07. 2019
  • Ministerstvo obrany SR

Vyřazení absolventů Univerzity obrany

Česká armáda má od včerejška k dispozici 140 nových důstojníků, kteří z hlediska struktury profesí komplexně pokryjí její potřeby. Letošní absolventi brněnských fakult Univerzity obrany byli ve čtvrtek dopoledne jako již tradičně vyřazeni před zraky veřejnosti v centru Brna, sídelního města jediné vojenské vysoké školy v ČR.

Čítať ďalej
  • 26.07. 2019
  • Ministerstvo obrany ČR

Knižné novinky