ATM

Špecializovaný mesačník zameraný na všetky oblasti vojenstva, distribuovaný v ČR a SR. Pre svoju odbornú úroveň, rozsah, náklad a vytvorenú distribučnú sieť má v oboch krajinách výsadné postavenie v príslušnom mediálnom segmente. Vychádza od roku 1969. Obsah: informácie o aktuálnych ozbrojených konfliktoch, misiách či cvičeniach vo svete; novinky medzi pozemnou, leteckou i námornou vojenskou technikou; články venované histórii vojenstva. Špeciálne vydania ATM a ATM International k výstavám IDET, IDEB, Eurosatory a ďalším.

Toxic Valley znova pokračuje

Po ročnej prestávke, zavinenej pandémiou Covid-19 sa od 6. septembra v priestoroch Výcvikového a testovacieho centra radiačnej, chemickej a biologickej ochrany (RCHBO) Zemianske Kostoľany uskutočňuje medzinárodné cvičenie odberových chemických tímov a mobilných chemických laboratórií Toxic Valley 2021.

Čítať ďalej
  • 10.09. 2021
  • Ozbrojené sily SR

Pomoc deťom v Mali

Počas pôsobenia slovenských vojakov v operácii EUTM v Mali sa už druhýkrát uskutočnilo doručenie potravinovej pomoci pre deti v detských centrách v Bamaku.

Čítať ďalej
  • 10.09. 2021
  • Ozbrojené sily SR

Příprava hranických vojáků na Mali vrcholí

Do Afriky se vydají už potřetí


Demonstrace davů, náhlý výbuch, ale také nenápadný dron vznášející se přímo nad základnou. Takových a dalších hrozeb, ať už zřejmých či skrytých, mohou čeští vojáci zažít desítky. Minulý týden, v rámci takzvané kontroly sladěnosti, jich museli úspěšně vyřešit hned několik. Už v listopadu totiž vyrazí do afrického Mali, kde budou mít na starosti ochranu a obranu velitelství mise EUTM v Bamaku.

Čítať ďalej
  • 09.09. 2021
  • Armáda ČR

POKOS po pauze opět v Jihomoravském kraji

Na základní škole ve Vnorovech nedaleko Strážnice a na Akademia Gymnáziu v Brně čekali kvůli covidové pandemii na vojáky s programem Příprava občanů k obraně státu (POKOS) celý rok. Až nyní se dočkali. Tento týden k nim dorazili příslušníci armády z Velitelství výcviku – Vojenské akademie ve Vyškově, kteří spolu se pracovníky odboru komunikace Ministerstva obrany projekt přijeli představit.

Čítať ďalej
  • 09.09. 2021
  • Ministerstvo obrany ČR

Knižné novinky