ATM

Špecializovaný mesačník zameraný na všetky oblasti vojenstva, distribuovaný v ČR a SR. Pre svoju odbornú úroveň, rozsah, náklad a vytvorenú distribučnú sieť má v oboch krajinách výsadné postavenie v príslušnom mediálnom segmente. Vychádza od roku 1969. Obsah: informácie o aktuálnych ozbrojených konfliktoch, misiách či cvičeniach vo svete; novinky medzi pozemnou, leteckou i námornou vojenskou technikou; články venované histórii vojenstva. Špeciálne vydania ATM a ATM International k výstavám IDET, IDEB, Eurosatory a ďalším.

Ministerstvo obrany SR organizuje INFO deň

pre mimovládne organizácie


Ministerstvo obrany SR organizuje INFO deň pre zástupcov mimovládnych organizácií (MVO), ktorí majú záujem o poskytnutie dotácie z jeho dotačnej schémy. Podujatie sa s ohľadom na aktuálne opatrenia uskutoční formou online videokonferencie (VTC) 4. marca 2021 o 14.00 h.

Čítať ďalej
  • 01.03. 2021
  • Ministerstvo obrany SR

On-line workshopy na CBVSS:

analyzování budoucího strategického prostředí


Centrum bezpečnostních a vojenskostrategických studií zorganizovalo ve dnech 27. ledna a 18. února dva on-line workshopy: „Science fiction and its use in foresight analysis" a „War gaming and its use in foresight analysis". Obě události byly organizované v rámci aktivit pracovní skupiny NATO STO SAS-154 „Future strategic environment assessment: Framework for analysis", jejímž cílem je vytvoření rámce pro analyzování budoucího strategického prostředí ve prospěch obrany státu.

Čítať ďalej
  • 01.03. 2021
  • Univerzita obrany v Brně

Rezort obrany poďakoval vojakom

odchádzajúcim do výslužby za ich prácu


Predstavitelia rezortu obrany na čele s ministrom obrany SR Jaroslavom Naďom a náčelníkom Generálneho štábu Ozbrojených síl SR gen. Danielom Zmekom sa v piatok 26. februára osobne rozlúčili s profesionálnymi vojakmi, ktorí končia službu v OS SR pre odchod do výsluhového dôchodku po dovŕšení veku alebo na vlastnú žiadosť.

Čítať ďalej
  • 01.03. 2021
  • Ministerstvo obrany SR

Personálna zmena vo funkcii náčelníka štábu

veliteľstva 1. mechanizovanej brigády Topoľčany


Dňa 22. februára veliteľ brigády brigádny generál Ivan Balog predstavil príslušníkom veliteľstva podplukovníka Štefana Rigasa, ktorý bude dňom 1. marca 2021 ustanovený do funkcie náčelníka štábu veliteľstva 1. mechanizovanej brigády a povýšený do hodnosti plukovníka. Personálna zmena nastane z dôvodu odchodu do zálohy plukovníka Petra Ondrejku, ktorý vykonával funkciu náčelníka štábu od 1. septembra 2019.

Čítať ďalej
  • 01.03. 2021
  • 1. mb

V O2 aréně vznikne vakcinační centrum

Zástupci společnosti Bestsport, a.s. a Ústřední vojenské nemocnice - Vojenské fakultní nemocnice Praha (ÚVN) v pátek 26. února v dopoledních hodinách uzavřeli smlouvu o nájmu prostor O2 universa pro zřízení vysokokapacitního vakcinačního centra pro očkování proti nemoci Covid-19.

Čítať ďalej
  • 01.03. 2021
  • Ministerstvo obrany ČR

Knižné novinky