ATM

Špecializovaný mesačník zameraný na všetky oblasti vojenstva, distribuovaný v ČR a SR. Pre svoju odbornú úroveň, rozsah, náklad a vytvorenú distribučnú sieť má v oboch krajinách výsadné postavenie v príslušnom mediálnom segmente. Vychádza od roku 1969. Obsah: informácie o aktuálnych ozbrojených konfliktoch, misiách či cvičeniach vo svete; novinky medzi pozemnou, leteckou i námornou vojenskou technikou; články venované histórii vojenstva. Špeciálne vydania ATM a ATM International k výstavám IDET, IDEB, Eurosatory a ďalším.

Intenzívny výcvik 3. mechanizovanej roty

21. mechanizovaného práporu Trebišov


V termíne od 24. októbra 2022 do 10. novembra 2022 vykonali príslušníci 3. mechanizovanej roty 21. mechanizovaného práporu Trebišov intenzívny výcvik sériou takticko-poradových cvičení, následne kontrolou zladenosti mechanizovaných družstiev s vyvrcholením výcviku a to zavŕšením bojovej streľby mechanizovaných družstiev 3. mr v priestoroch PC Veľké Ozorovce a PS Poruba pod Vihorlatom.

Čítať ďalej
  • 24.11. 2022
  • 21. mpr

Řehka jednal se zástupci Francie a Švédska

a předsedou Vojenského výboru EU


V rámci českého předsednictví v Radě EU jednal ve dnech 23. až 24. listopadu 2022 v Praze náčelník Generálního štábu AČR generálmajor Karel Řehka se zástupci ozbrojených sil Francie a Švédska. Setkání se zúčastnil také předseda Vojenského výboru EU generál Robert Brieger.

Čítať ďalej
  • 24.11. 2022
  • Armáda ČR

Výjazdové dvojdňové veliteľské zhromaždenie

veliteľa 1. mechanizovanej brigády OS SR


V priestoroch brífingovej miestnosti 13. mechanizovaného práporu Levice sa v termíne od 22. do 23. novembra 2022 uskutočnilo výjazdové dvojdňové Veliteľské zhromaždenie veliteľa 1. mechanizovanej brigády Topoľčany.

Čítať ďalej
  • 24.11. 2022
  • 1. mb

Během listopadu zavítali ostravští vojáci

na šest ZŠ v Moravskoslezském kraji


Informace o úkolech armády České republiky, krizových situacích, zahraničních misích, mezinárodních organizacích nebo základních pojmech jako jsou mobilizace a branná povinnost předávají vojáci Krajského vojenského velitelství Ostrava žákům základních a středních škol Moravskoslezského kraje v rámci problematiky Příprava občanů k obraně státu „POKOS“.

Čítať ďalej
  • 24.11. 2022
  • KVV Ostrava

Návšteva Obchodnej akadémie 1. mb a 14. prlog

Topoľčianska 1. mechanizovaná brigáda v spolupráci so 14. práporom logistiky, rovnako z Topoľčian, dňa 18. novembra 2022 navštívili Obchodnú akadémiu v Topoľčanoch v rámci plnenia Plánu Náčelníka Generálneho štábu Ozbrojených síl Slovenskej republiky pre doplňovanie Ozbrojených síl Slovenskej republiky.

Čítať ďalej
  • 24.11. 2022
  • 1. mb

Knižné novinky