ATM

Špecializovaný mesačník zameraný na všetky oblasti vojenstva, distribuovaný v ČR a SR. Pre svoju odbornú úroveň, rozsah, náklad a vytvorenú distribučnú sieť má v oboch krajinách výsadné postavenie v príslušnom mediálnom segmente. Vychádza od roku 1969. Obsah: informácie o aktuálnych ozbrojených konfliktoch, misiách či cvičeniach vo svete; novinky medzi pozemnou, leteckou i námornou vojenskou technikou; články venované histórii vojenstva. Špeciálne vydania ATM a ATM International k výstavám IDET, IDEB, Eurosatory a ďalším.

Plánované presuny techniky cez územie SR

Ministerstvo obrany SR upozorňuje obyvateľov Slovenska, že v období od 22. do 28. júna 2020 sú cez územie SR plánované dva cestné presuny zahraničných spojeneckých ozbrojených síl. Konkrétne pôjde o presuny amerických vojakov v rámci operácie „Atlantic Resolve“.

Čítať ďalej
  • 22.06. 2020
  • Ministerstvo obrany SR

Náprava havarijného stavu vojenských útvarov

je jednou z hlavných priorít rezortu obrany


Minister obrany Jaroslav Naď v piatok 19. júna navštívil vojenské útvary v Michalovciach a Trebišove. Zaujímal sa predovšetkým o reálny stav ich infraštruktúry, ktorá bola predchádzajúcimi vedeniami rezortu obrany dlhodobo a výrazne zanedbávaná.

Čítať ďalej
  • 20.06. 2020
  • Ministerstvo obrany SR

Hlohoveckí vojaci v boji s Covid-19

Prvý prípad osoby s potvrdeným ochorením na Covid-19 bol na území Slovenskej republiky zaznamenaný 6. marca 2020. Vtedy ešte v nejasnej situácii, proti neviditeľnému protivníkovi sme sa postavili aj my „Fénixovia“ z Práporu logistiky Hlohovec.

Čítať ďalej
  • 20.06. 2020
  • prlog

Regrutácia v plnom prúde

Personálny úrad OS SR realizuje výberové konania na funkciu Kadet Akadémie ozbrojených síl generála M.R. Štefánika v Liptovskom Mikuláši - I. stupeň vysokoškolského štúdia a magisterský študijný program, II. stupeň vysokoškolského štúdia, s možnosťou štúdia na Akadémii ozbrojených síl generála M. R. Štefánika Liptovský Mikuláš, Technickej univerzite Košice, Univerzite obrany Brno, Fakulte vojenského zdravotníctva v Hradci Králové a Univerzite Karlovej v Prahe a Univerzite obrany Brno- Fakulta vojenského leadershipu.

Čítať ďalej
  • 20.06. 2020
  • Personálny úrad OS SR

25. protilietadlový raketový pluk Strakonice

naposledy strieľal zo systémov S-10M2D


Príslušníci 25. protilietadlového raketového pluku Strakonice „Tobruckého“ vykonali tento týždeň ostré bojové streľby na protilietadlovej strelnici Březina vo Vojenskom újazde Hradiště na Karlovarsku. Boli sme pri tom, pozrite si niekoľko záberov.

Čítať ďalej
  • 19.06. 2020
  • Miroslav Gyűrösi

Knižné novinky