ATM

Špecializovaný mesačník zameraný na všetky oblasti vojenstva, distribuovaný v ČR a SR. Pre svoju odbornú úroveň, rozsah, náklad a vytvorenú distribučnú sieť má v oboch krajinách výsadné postavenie v príslušnom mediálnom segmente. Vychádza od roku 1969. Obsah: informácie o aktuálnych ozbrojených konfliktoch, misiách či cvičeniach vo svete; novinky medzi pozemnou, leteckou i námornou vojenskou technikou; články venované histórii vojenstva. Špeciálne vydania ATM a ATM International k výstavám IDET, IDEB, Eurosatory a ďalším.

Strakoničtí ladili činnost na místech velení

a trénovali řízení palby na cíl


Vystřelit raketu a zničit nepřátelský vzdušný cíl je jen poslední článek řetězce činností, které při ochraně vzdušného prostoru vykonávají příslušníci 25. protiletadlového raketového pluku ze Strakonic. Aby vojáci neztráceli, ale naopak zvyšovali svoje schopnosti, musí pravidelně absolvovat výcvik. Jeden takový se konal právě tento týden v posádce ve Strakonicích.

Čítať ďalej
  • 23.02. 2018
  • Armáda ČR

Slovenskí a českí „protilietadlovci“

ťahajú za jeden povraz


Veliteľ Protilietadlovej raketovej brigády v Nitre (plrb) plukovník Ladislav Dovhun a veliteľ 25. protilietadlového raketového pluku (25. plrp) v Strakoniciach plukovník Ján Sedliačik pokračujú v intenzívnej spolupráci a zdieľaní poznatkov v oblasti prípravy profesionálnych vojakov slúžiacich pri pozemných systémoch protivzdušnej obrany.

Čítať ďalej
  • 23.02. 2018
  • plrb

Logisti sa učia, ako ochrániť svoj konvoj

V priestoroch Centra výcviku Lešť sa v priebehu februára uskutočňuje kurz ochrany konvojov. Je určený pre príslušníkov dopravnej roty hlohovského práporu logistiky, ale aj pre ďalšie súčasti trenčianskej brigády bojového zabezpečenia. Teda pre martinský opravárenský prápor, prápor logistiky Topoľčany a prápor CSS z Prešova.

Čítať ďalej
  • 23.02. 2018
  • Pozemné sily OS SR

Žádné změny ve vyplácení výsluhových náležitostí

V poslední době začaly mezi vojáky kolovat informace, že se od roku 2020 bude měnit systém vyplácení výsluhových náležitostí. Údajně by se výsluhy měly snížit nebo vyplácet jen po dobu 5 let u mužstva, poddůstojníků a praporčíků a 10 let u důstojníků. Podobná tvrzení nejsou pravdivá.

Čítať ďalej
  • 22.02. 2018
  • Ministerstvo obrany CR

Knižné novinky