ATM

Špecializovaný mesačník zameraný na všetky oblasti vojenstva, distribuovaný v ČR a SR. Pre svoju odbornú úroveň, rozsah, náklad a vytvorenú distribučnú sieť má v oboch krajinách výsadné postavenie v príslušnom mediálnom segmente. Vychádza od roku 1969. Obsah: informácie o aktuálnych ozbrojených konfliktoch, misiách či cvičeniach vo svete; novinky medzi pozemnou, leteckou i námornou vojenskou technikou; články venované histórii vojenstva. Špeciálne vydania ATM a ATM International k výstavám IDET, IDEB, Eurosatory a ďalším.

Čestné stráženie v Národnej rade SR

Príslušníci Čestnej stráže OS SR s pribúdajúcimi uvoľneniami a zmiernenými opatreniami v súvislosti s pandémiou koronavírusu a na základe rozhodnutia veliteľa plukovníka Mildeho nezaháľali a opätovne zaviedli výcvik zameraný na zabezpečenie štátno-protokolárnych aktivít.

Čítať ďalej
  • 05.06. 2020
  • Veliteľstvo posádky Bratislava

Dezinformácie a ďalšie formy hybridných hrozieb

predstavujú komplexnú výzvu pre štát a spoločnosť


V priestoroch Ministerstva obrany SR sa v stredu 3. júna uskutočnilo rokovanie štátnych tajomníkov celkovo ôsmich rezortov a vedúcich predstaviteľov bezpečnostných orgánov štátu. Cieľom stretnutia bolo naštartovať procesy prípravy akčného plánu boja proti hybridným hrozbám a dezinformáciám, ako jedného zo záväzkov Programového vyhlásenia vlády SR.

Čítať ďalej
  • 05.06. 2020
  • Ministerstvo obrany SR

V Kábulu se vystřídal český polní chirurgický tým

Na základně HKIA (Hamid Karzai International Airport) v Kábulu se vystřídali příslušníci 1. a 2. polního chirurgického týmu. Vojenští lékaři a zdravotní sestry vybraných specializací zde od února působí v nemocnici typu ROLE-2, kde poskytují především akutní lékařskou péči.

Čítať ďalej
  • 03.06. 2020
  • Armáda ČR

Minister obrany Jaroslav Naď rokoval

s izraelským veľvyslancom Boazom Modaiom


Minister obrany SR Jaroslav Naď sa dnes na pôde rezortu obrany stretol s mimoriadnym a splnomocneným veľvyslancom Izraelského štátu Boazom Modaiom. Počas stretnutia diskutovali predovšetkým o možnostiach ďalšieho rozvoja a zintenzívnenia politicko-vojenskej spolupráce medzi oboma krajinami vrátane podpory domáceho obranného priemyslu. Veľvyslanca B. Modaia sprevádzal izraelský pridelenec obrany v Slovenskej republike plk. Itai Brin.

Čítať ďalej
  • 03.06. 2020
  • Ministerstvo obrany SR

Vláda ČR projednala změnu výše příspěvku

do rozpočtu Severoatlantické aliance


V pondělí 1. června 2020 projedná vláda České republiky materiál Změna výše příspěvku České republiky do vojenského rozpočtu, programu bezpečnostních investic a civilního rozpočtu Organizace Severoatlantické smlouvy předložený společně ministry obrany a zahraničních věcí.

Čítať ďalej
  • 02.06. 2020
  • Ministerstvo obrany ČR

Knižné novinky