ATM

Špecializovaný mesačník zameraný na všetky oblasti vojenstva, distribuovaný v ČR a SR. Pre svoju odbornú úroveň, rozsah, náklad a vytvorenú distribučnú sieť má v oboch krajinách výsadné postavenie v príslušnom mediálnom segmente. Vychádza od roku 1969. Obsah: informácie o aktuálnych ozbrojených konfliktoch, misiách či cvičeniach vo svete; novinky medzi pozemnou, leteckou i námornou vojenskou technikou; články venované histórii vojenstva. Špeciálne vydania ATM a ATM International k výstavám IDET, IDEB, Eurosatory a ďalším.

Po týždni opäť strávené popoludnie s deťmi

z Centra pre deti a rodiny Svidník


Po týždni opäť strávené popoludnie s deťmi z Centra pre deti a rodiny SvidníkV rámci projektu práce s deťmi a mladými dospelými z Centier pre deti a rodiny (ďalej len CDaR) sa príslušníci veliteľstva 2. mechanizovanej brigády a roty podpory velenia opäť po týždni stretli s deťmi zo Svidníckeho Centra pre deti a rodiny.

Čítať ďalej
  • 23.07. 2020
  • 2. mb

Streľby z ručných zbraní

Dňa 7. júla 2020 vykonali príslušníci základne streľby z ručných zbraní na pechotnej strelnici v Mičinej. Strelieb sa zúčastnili profesionálny vojaci ako aj pracovníci fyzickej a objektovej ochrany.

Čítať ďalej
  • 22.07. 2020
  • znmn

Dar Slovenskej republike

Kríza spôsobená šírením koronavírusu Covid-19 zasiahla všetky oblasti Slovenskej republiky. Aj napriek tomu, že došlo k uvoľneniu opatrení a situácia sa javí stabilnejšou, je dôležité, aby kľúčové prvky štátnej správy boli pripravené na prípadné zhoršenie situácie spojenej s epidemiologickou situáciou na území SR. Pre zabezpečenie najvyššej možnej úrovne pripravenosti je potrebné vytvoriť dostatočné zásoby zdravotníckeho materiálu.

Čítať ďalej
  • 22.07. 2020
  • VeSŠO

Četař Vrána oceněn za záchranu života

V pondělí 20. července předal náčelník Generálního štábu Armády ČR armádní generál Aleš Opata ocenění Laudi Memorabilis a plaketu Za záchranu lidského života četaři Antonínu Vránovi. Starší řidič–specialista 41. mechanizovaného praporu zachránil život šedesátiletému muži, který zkolaboval a přestal dýchat. Stalo se to koncem dubna v obchodním centru Baumax v Chomutově.

Čítať ďalej
  • 21.07. 2020
  • Armáda ČR

Generál Opata ocenil rektora Univerzity obrany

V pondělí 20. července ocenil náčelník Generálního štábu Armády ČR armádní generál Aleš Opata rektora-velitele Univerzity obrany v Brně brigádního generála Bohuslava Přikryla čestným odznakem armády Za zásluhy. Medaile je poděkováním za významný osobní podíl na rozvoji spolupráce s Armádou České republiky v oblasti přípravy a vzdělávání personálu.

Čítať ďalej
  • 21.07. 2020
  • Armáda ČR

Knižné novinky