ATM

Špecializovaný mesačník zameraný na všetky oblasti vojenstva, distribuovaný v ČR a SR. Pre svoju odbornú úroveň, rozsah, náklad a vytvorenú distribučnú sieť má v oboch krajinách výsadné postavenie v príslušnom mediálnom segmente. Vychádza od roku 1969. Obsah: informácie o aktuálnych ozbrojených konfliktoch, misiách či cvičeniach vo svete; novinky medzi pozemnou, leteckou i námornou vojenskou technikou; články venované histórii vojenstva. Špeciálne vydania ATM a ATM International k výstavám IDET, IDEB, Eurosatory a ďalším.

Servisní služby automobilky Tatra Trucks

v maximální míře podporují IZS a AČR


Výroba ve společnostiTatra Trucks běží naplno a zatím se neplánuje její omezování. Současně však nejstarší český výrobce automobilů věnuje mimořádné úsilí ochraně zaměstnanců před šířením nákazy způsobené koronavirem. Kopřivnická společnost zároveň nadále zajištuje i servisní služby pro své zákazníky, v souvislosti s vyhlášením nouzového stavu však nastavila nejvyšší prioritu pro složky Integrovaného záchranného systému ČR a Armády České republiky.

Čítať ďalej
  • 03.04. 2020
  • Tatra Trucks

Desítky nových vojáků posílily 7. brigádu,

počítá se s nimi i při nasazení proti koronaviru


Bezmála šest desítek nováčků nastoupilo 1. dubna k 7. mechanizované brigádě a jejím podřízeným praporům. Útvary hranické brigády nabírají rekruty čtyřikrát do roka, většinu z nich tvoří lidé, kteří přicházejí z civilu.

Čítať ďalej
  • 03.04. 2020
  • Armáda ČR

Minister obrany Jaroslav Naď rokoval

s americkou veľvyslankyňou B. A. Brinkovou


Minister obrany SR Jaroslav Naď sa dnes po prvýkrát od svojho vymenovania do funkcie oficiálne stretol na pôde rezortu s veľvyslankyňou Spojených štátov amerických Bridget A. Brinkovou.

Čítať ďalej
  • 02.04. 2020
  • Ministerstvo obrany SR

Vlastné rúška pre Ozbrojené sily SR

V súvislosti so šírením vírusu COVID-19 a realizácií preventívnych opatrení k ochrane príslušníkov OS SR, od 16. marca 2020 prešlo na šitie rúšok vlastnými prostriedkami aj Stredisko vystrojovania generálov a reprezentačných zložiek OS SR a MO SR (ďalej SVG), ako aj pracoviská v Zásobovacej základni I. Nemšová, Zásobovacej základni II. Martin a Zásobovacej základni III. Zemianske Kostoľany.

Čítať ďalej
  • 02.04. 2020
  • ÚLZ

MO SR pomôže s testovaním na COVID-19

Ministerstvo obrany SR pomôže už v najbližších dňoch v celkovo 33 rómskych osadách s testovaním na ochorenie COVID-19. Uviedol to dnes na tlačovej konferencii ku Akčnému plánu pre marginalizované rómske komunity v súvislosti so šírením koronavírusu minister obrany SR Jaroslav Naď.

Čítať ďalej
  • 02.04. 2020
  • Ministerstvo obrany SR

Knižné novinky