ATM

Špecializovaný mesačník zameraný na všetky oblasti vojenstva, distribuovaný v ČR a SR. Pre svoju odbornú úroveň, rozsah, náklad a vytvorenú distribučnú sieť má v oboch krajinách výsadné postavenie v príslušnom mediálnom segmente. Vychádza od roku 1969. Obsah: informácie o aktuálnych ozbrojených konfliktoch, misiách či cvičeniach vo svete; novinky medzi pozemnou, leteckou i námornou vojenskou technikou; články venované histórii vojenstva. Špeciálne vydania ATM a ATM International k výstavám IDET, IDEB, Eurosatory a ďalším.

Rezort obrany upozorňuje na presuny techniky

Ministerstvo obrany SR upozorňuje obyvateľov Slovenska na presuny vojenskej techniky zahraničných ozbrojených síl, ktoré sú naplánované v období od 23. do 29. júla 2018. Celkovo by malo ísť o 20 cestných presunov zahraničných vojsk, pričom pôjde predovšetkým o presun poľských a amerických vojakov.

Čítať ďalej
  • 20.07. 2018
  • Ministerstvo obrany SR

Jednotky plrb plnia úlohy na cvičení MACE XIX

Od 9. júla 2018 prebieha v Centre výcviku Lešť medzinárodné cvičenie MACE XIX, ktorého sa zúčastňujú aj vyčlenené jednotky z protilietadlovej raketovej brigády Nitra. Do plnenia úloh cvičenia je zapojených 150 príslušníkov plrb viac ako 50 kusov vojenskej techniky Vzdušných síl OS SR.

Čítať ďalej
  • 19.07. 2018
  • plrb

Medzinárodný kooperačný výcvik psovodov

a služobných psov Krpáčovo 2018


Oddelenie kynológie odboru výcviku a kynológie Vojenskej polície Vlkanová – Hronsek zorganizovalo v termíne 18. až 22. júna 2018 už štvrtý ročník Medzinárodného kooperačného výcviku psovodov a služobných psov ozbrojených zborov Českej, Maďarskej a Slovenskej republiky.

Čítať ďalej
  • 19.07. 2018
  • Vojenská polícia SR

Generální štáb AČR vybuduje výsadkový pluk,

velitelství kybernetických sil a logistickou podporu


V budově Generálního štábu AČR v Praze se včera uskutečnilo setkání náčelníka GŠ AČR generálporučíka Aleše Opaty a vybraných zástupců armády s médii. Věnovalo se výstavbě nových jednotek. Konkrétně se jedná o výstavbu výsadkového pluku, velitelství kybernetických sil a prvku logistické podpory.

Čítať ďalej
  • 17.07. 2018
  • Armáda ČR

Letní libavský speciál

vyhráli borci z Jindřichova Hradce


Ve dnech 9. až 12. července se uskutečnil další ročník vojenského přírodního víceboje Letní libavský speciál. Soutěž, jejímž organizátorem je 7. mechanizovaná brigáda, je určená tříčlenným hlídkám z útvarů pozemních sil Armády České republiky a je kvalifikací na Summer Survival, mezinárodní mistrovství AČR.

Čítať ďalej
  • 16.07. 2018
  • Armáda ČR

Knižné novinky