ATM

Špecializovaný mesačník zameraný na všetky oblasti vojenstva, distribuovaný v ČR a SR. Pre svoju odbornú úroveň, rozsah, náklad a vytvorenú distribučnú sieť má v oboch krajinách výsadné postavenie v príslušnom mediálnom segmente. Vychádza od roku 1969. Obsah: informácie o aktuálnych ozbrojených konfliktoch, misiách či cvičeniach vo svete; novinky medzi pozemnou, leteckou i námornou vojenskou technikou; články venované histórii vojenstva. Špeciálne vydania ATM a ATM International k výstavám IDET, IDEB, Eurosatory a ďalším.

Přesnost střelby pod časovým tlakem,

tak vypadala střelecká soutěž pozemních sil


Ve čtvrtek 13. srpna se na pěší střelnici Daskabát uskutečnil již 10. ročník Střelecké soutěže velitele pozemních sil. Za přítomnosti velitele Pozemních sil AČR brigádního generála Ladislava Junga soutěžilo o nejlepší umístění více jak čtyřicet dvoučlenných týmů podřízených jednotek pozemních sil a dalších útvarů Armády České republiky.

Čítať ďalej
  • 14.08. 2020
  • Armáda ČR

Kadeti v Martine

V Základni výcviku a mobilizačného doplňovania Martin od 3. augusta do 18. septembra prebieha základný vojenský výcvik budúcich vojenských kadetov.

Čítať ďalej
  • 14.08. 2020
  • Ministerstvo obrany SR

Športový deň profesionálnych vojakov zo Serede

Vo štvrtok 6. augusta ženisti zo Serede vymenili maskáče za športovú ústroj, aby zrealizovali športový deň veliteľa ženijného práporu. Za účasti takmer stoštyridsať profesionálnych vojakov a vojačiek sa súťažilo v rôznych disciplínach (preťahovanie lanom, futbal a volejbal).

Čítať ďalej
  • 13.08. 2020
  • žpr

Veľký detský deň na Zelenej vode

v Novom Meste nad Váhom


V sobotu, 8. augusta sa v Novom Meste nad Váhom v areáli Zelená voda uskutočnilo podujatie pod názvom „Veľký detský deň“ zamerané na pozitívnu prezentáciu Ozbrojených síl Slovenskej republiky (ďalej len OS SR) na verejnosti, o ktorú sa postarali svojimi statickými a dynamickými ukážkami profesionálni vojaci z 12. mechanizovaného práporu Nitra a zo ženijného práporu Sereď.

Čítať ďalej
  • 13.08. 2020
  • 1. mb

Knižné novinky