ATM

Špecializovaný mesačník zameraný na všetky oblasti vojenstva, distribuovaný v ČR a SR. Pre svoju odbornú úroveň, rozsah, náklad a vytvorenú distribučnú sieť má v oboch krajinách výsadné postavenie v príslušnom mediálnom segmente. Vychádza od roku 1969. Obsah: informácie o aktuálnych ozbrojených konfliktoch, misiách či cvičeniach vo svete; novinky medzi pozemnou, leteckou i námornou vojenskou technikou; články venované histórii vojenstva. Špeciálne vydania ATM a ATM International k výstavám IDET, IDEB, Eurosatory a ďalším.

Vojáci na Vítkově převzali čestné odznaky

za mise v Afghánistánu a na Sinaji


V pátek 22. června se ve Slavnostní síni Národního památníku v Praze na Vítkově uskutečnil nástup příslušníků Armády ČR po jejich návratu ze zahraničních operací v Afghánistánu a na Sinajském poloostrově.

Čítať ďalej
  • 28.06. 2018
  • Armáda ČR

Strakoničtí protiletadlovci ovládli raketami

vzdušný prostor nad Doupovem


Příslušníci 252. protiletadlového raketového oddílu a praporu podpory ze Strakonic absolvovali tento týden na protiletadlové střelnici Březina ve vojenském újezdu Hradiště na Karlovarsku bojové střelby z protiletadlových raketových kompletů S-10M2D a S-2M. Během střeleb, při kterých vojáci odpálili na různé typy terčů pět desítek řízených střel, je navštívil náčelník Generálního štábu Armády ČR generálporučík Aleš Opata.

Čítať ďalej
  • 28.06. 2018
  • 25. plrp

Do unikátních aliančních cvičení

se zapojilo tři sta českých vojáků


V těchto dnech probíhají v České republice a v Německu unikátní alianční cvičení Unified Vision a Baltic Cesmo Test. Za Armádu České republiky se do nich zapojilo 300 vojáků převážně 53. pluku průzkumu a elektronického boje. Cílem cvičení je otestovat schopnosti v oblasti elektronického boje EW (Electronic Warfare) a společného zpravodajství, sledování a průzkumu JISR (Joint Intelligence Surveillance Reconnaissance).

Čítať ďalej
  • 28.06. 2018
  • Armáda ČR

Na Záhorí pokračuje testovanie vozidiel 4x4

Vo Vojenskom technickom a skúšobnom ústave Záhorie tento týždeň pokračuje proces testovania a overovania bojových obrnených vozidiel/viacúčelových taktických vozidiel 4x4, v rámci ktorých budú overené ich technické parametre. Výsledky testov budú následne tvoriť analytickú časť dokumentu, ktorý bude predložený na schválenie vláde SR.

Čítať ďalej
  • 28.06. 2018
  • Ministerstvo obrany SR

Rožňavskí chemici zachraňovali

zasiahnutých toxickou látkou


V priestoroch Centra výcviku Lešť vyvrcholilo 21. júna týždňové vyvedenie a odborno taktické cvičenie roty rožňavského práporu RCHBO, ktorá je zaradená ako multifunkčná rota do síl rýchlej reakcie VJTF ( Very High Readiness Joint Task Forces) NATO s pohotovosťou do 5 dní. Riadiacim zamestnania bol veliteľ práporu RCHBO podplukovník Oliver Toderiška.

Čítať ďalej
  • 28.06. 2018
  • Ozbrojené sily SR

Knižné novinky