ATM

Špecializovaný mesačník zameraný na všetky oblasti vojenstva, distribuovaný v ČR a SR. Pre svoju odbornú úroveň, rozsah, náklad a vytvorenú distribučnú sieť má v oboch krajinách výsadné postavenie v príslušnom mediálnom segmente. Vychádza od roku 1969. Obsah: informácie o aktuálnych ozbrojených konfliktoch, misiách či cvičeniach vo svete; novinky medzi pozemnou, leteckou i námornou vojenskou technikou; články venované histórii vojenstva. Špeciálne vydania ATM a ATM International k výstavám IDET, IDEB, Eurosatory a ďalším.

Činnost VTÚ pro ozbrojené síly

a bezpečnostní sbory


Za pár dnů tomu bude osm roků, co byla Ministerstvem obrany České republiky vydána Vojenskému technickému ústavu, s. p. zakládací listina. Následně, a to od 1. ledna 2013, přešly na státní podnik VTÚ úkoly a činnosti, které tehdy zabezpečovaly LOM Praha a VOP CZ ve svých odštěpných závodech v Praze-Kbelích, Vyškově a Slavičíně.

Čítať ďalej
  • 26.08. 2020
  • Vojenský technický ústav

Minister obrany Jaroslav Naď odcestoval

na oficiálnu návštevu Čiernej Hory


Minister obrany SR Jaroslav Naď včera v rámci prvej oficiálnej návštevy Čiernej Hory rokoval s jej najvyššími predstaviteľmi. Počas pracovného programu diskutoval s prezidentom Milom Djukanovičom, s predsedom vlády Duškom Markovićom, a tiež so svojím rezortným partnerom čiernohorským ministrom obrany Predragom Boškovićom.

Čítať ďalej
  • 25.08. 2020
  • Ministerstvo obrany SR

Rezort obrany upozorňuje na presuny

vojenskej techniky cez územie Slovenska


Ministerstvo obrany SR upozorňuje obyvateľov Slovenska na presuny vojenskej techniky zahraničných ozbrojených síl, ktoré sú naplánované v období od 24. do 30. augusta 2020. Celkovo by malo ísť o 9 cestných presunov zahraničných vojsk, pričom pôjde predovšetkým o presun amerických, českých, litovských, maďarských a poľských vojakov.

Čítať ďalej
  • 24.08. 2020
  • Ministerstvo obrany SR

MO SR chce do prípravy novely zákona

o štátnej službe profesionálnych vojakov zapojiť aj samotných vojakov


Ministerstvo obrany SR pripravuje opatrenia na zlepšenie podmienok výkonu štátnej služby profesionálnych vojakov, ktorých súčasťou bude aj novela zákona o štátnej službe profesionálnych vojakov.

Čítať ďalej
  • 21.08. 2020
  • Ministerstvo obrany SR

Knižné novinky