ATM

Špecializovaný mesačník zameraný na všetky oblasti vojenstva, distribuovaný v ČR a SR. Pre svoju odbornú úroveň, rozsah, náklad a vytvorenú distribučnú sieť má v oboch krajinách výsadné postavenie v príslušnom mediálnom segmente. Vychádza od roku 1969. Obsah: informácie o aktuálnych ozbrojených konfliktoch, misiách či cvičeniach vo svete; novinky medzi pozemnou, leteckou i námornou vojenskou technikou; články venované histórii vojenstva. Špeciálne vydania ATM a ATM International k výstavám IDET, IDEB, Eurosatory a ďalším.

Navýšení počtu příslušníků Armády ČR

k plnění úkolů Policie České republiky


Vláda dnes projednala a schválila změnu svého nařízení o povolání vojáků v činné službě a příslušníků Celní správy České republiky k plnění úkolů Policie České republiky v souvislosti s epidemií koronaviru. Změna umožní navýšit nejvyšší možný počet povolaných vojáků o další dva tisíce.

Čítať ďalej
  • 09.04. 2020
  • Ministerstvo obrany ČR

Ústredná vojenská nemocnica v Ružomberku

spustila testovanie na ochorenie COVID-19


Ústredná vojenská nemocnica SNP Ružomberok – fakultná nemocnica spustila od pondelka vo vlastnej réžii pilotné testovanie na ochorenie COVID-19 metódou RT - PCR v reálnom čase. Predpokladaná kapacita testovania za deň je 60 testov, pričom už v utorok bolo vykonaných prvých 25 testov s vysokou presnosťou. Pripravenosť zariadenia na fungovanie v stave „červenej nemocnice“ prišli dnes skontrolovať minister obrany SR Jaroslav Naď a náčelník Generálneho štábu OS SR gen. Daniel Zmeko.

Čítať ďalej
  • 08.04. 2020
  • Ministerstvo obrany SR

Vojenská polícia SR plní úlohy

v súvislosti s mimoriadnou situáciou


Na základe rozhodnutia vlády o vyhlásení mimoriadnej situácie pre ohrozenie verejného zdravia ochorením COVID-19 sa do zlepšenia situácie na území Slovenskej republiky zapájajú aj príslušníci Vojenskej polície. Od vzniku mimoriadnej situácie boli Vojenským policajtom zabezpečené ochranné rúška, ochranné rukavice, ktoré povinne nosia počas celej doby výkonu svojej služby.

Čítať ďalej
  • 08.04. 2020
  • Vojenská polícia SR

Vojaci budú asistovať Policajnému zboru SR

pri kontrole dodržiavania opatrení počas sviatkov


Profesionálni vojaci budú v mestách a obciach na celom Slovensku asistovať príslušníkom Policajného zboru SR pri kontrole dodržiavania opatrení počas veľkonočných sviatkov v zmysle vládou prijatých opatrení na zabránenie šírenia ochorenia COVID-19.

Čítať ďalej
  • 07.04. 2020
  • Ministerstvo obrany SR

Na nákazy jsou zdravotníci z Těchonína zvyklí,

teď zkušenosti předávají civilním lékařům


Lékaři i zdravotní sestry z vojenské speciální infekční nemocnice Těchonín v těchto dnech pomáhají kolegům z civilních zdravotnických zařízení zvládat situaci s onemocněním COVID-19.

Čítať ďalej
  • 07.04. 2020
  • Armáda ČR

Knižné novinky