ATM

Špecializovaný mesačník zameraný na všetky oblasti vojenstva, distribuovaný v ČR a SR. Pre svoju odbornú úroveň, rozsah, náklad a vytvorenú distribučnú sieť má v oboch krajinách výsadné postavenie v príslušnom mediálnom segmente. Vychádza od roku 1969. Obsah: informácie o aktuálnych ozbrojených konfliktoch, misiách či cvičeniach vo svete; novinky medzi pozemnou, leteckou i námornou vojenskou technikou; články venované histórii vojenstva. Špeciálne vydania ATM a ATM International k výstavám IDET, IDEB, Eurosatory a ďalším.

Výcvik príslušníkov Ozbrojených síl SR

zaradených do operácie EUFOR-ALTHEA


Prípravu Slovenského kontingentu predurčeného do operácie EUFOR-ALTHEA absolvovali cvičiaci vo Výcvikovej jednotke vojenských misií (VJVM) Základne výcviku a mobilizačného doplňovania v Martine (ZaVaMD).

Čítať ďalej
  • 30.01. 2018
  • ZaVaMD

Minister obrany SR rokoval s vrchným veliteľom

spojeneckých síl NATO v Európe


Slovensko je v rámci Severoatlantickej aliancie aktívnym členom. Zhodli sa na tom minister obrany Peter Gajdoš a vrchný veliteľ spojeneckých síl NATO v Európe generál Curtis M. Scaparrotti, ktorý je zároveň veliteľom Európskeho veliteľstva Armády USA. Počas jeho prvej návštevy Slovenska spoločne diskutovali na pôde rezortu obrany o aktuálnej domácej a medzinárodnej politicko-vojenskej situácii, možnostiach spolupráce v rámci NATO a plnení záväzkov, ktoré z členstva v NATO vyplývajú.

Čítať ďalej
  • 30.01. 2018
  • Ministerstvo obrany SR

Knižné novinky