ATM

Špecializovaný mesačník zameraný na všetky oblasti vojenstva, distribuovaný v ČR a SR. Pre svoju odbornú úroveň, rozsah, náklad a vytvorenú distribučnú sieť má v oboch krajinách výsadné postavenie v príslušnom mediálnom segmente. Vychádza od roku 1969. Obsah: informácie o aktuálnych ozbrojených konfliktoch, misiách či cvičeniach vo svete; novinky medzi pozemnou, leteckou i námornou vojenskou technikou; články venované histórii vojenstva. Špeciálne vydania ATM a ATM International k výstavám IDET, IDEB, Eurosatory a ďalším.

Výcvik v preprave po železnici

Na základe „Plánu činnosti veliteľstva plrb“ na máj 2018 sa v dňoch 28. a 29. 5. 2018 uskutočnil výcvik v preprave po železnici vo VÚ 4405 NITRA. Zamestnanie malo dve časti, a to teoretickú prípravu štábu a veliteľov jednotiek a prípravu jednotiek a praktický výcvik jednotiek. Počas výcviku boli prítomní aj príslušníci NCVD OS SR, a to kapitán Ľubomír Ďuris a poručíčka Radka Basárová.

Čítať ďalej
  • 04.06. 2018
  • plrb

Presuny vojenskej techniky cez územie Slovenska

Ministerstvo obrany SR upozorňuje obyvateľov Slovenska na presuny vojenskej techniky zahraničných ozbrojených síl, ktoré sú naplánované v období od 4. do 10. júna 2018. Celkovo by malo ísť o 34 cestných presunov zahraničných vojsk, pričom pôjde predovšetkým o presun českých, poľských a talianskych vojakov.

Čítať ďalej
  • 04.06. 2018
  • Ministerstvo obrany SR

Hraničtí minometčíci připraveni na misi v Pobaltí

Téměř 600 vojáků a 90 kusů bojové techniky bylo zapojeno do dvoutýdenního cvičení 71. mechanizovaného praporu „Sibiřského“ ve vojenském újezdu Libavá, které skončilo ve středu 23. května. Jednotka 1. úkolového uskupení minometné čety (eFP), která bude nasazena v Lotyšsku, se zde připravovala na certifikaci. Uskutečnilo se zde i rotní taktické cvičení s bojovými střelbami 1. mechanizované roty.

Čítať ďalej
  • 30.05. 2018
  • Armáda ČR

Knižné novinky